۱۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۷
کد خبرنگار: 1225
کد خبر: 83813410
۰ نفر

برچسب‌ها

مبارزه  با ملخ در ۴۰۰ هکتار اراضی فاروج انجام شد

بجنورد- ایرنا- مدیر جهادکشاورزی فاروج با بیان اینکه بیشتر کانون‌های ملخ در مناطق سخت‌گذر شهرستان است، گفت: تاکنون در سطح ۴۰۰ هکتار با این آفت مبارزه شده است.

حبیب الله مقتدر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم های شبکه مراقبت  از ابتدای سال با بازدید از کانون های هجوم ملخ، این نقاط را شناسایی کرده بودند اما به علت قرار گرفتن این کانون ها در مناطق سخت گذر مبارزه با سختی انجام می شود.

وی از جمله روش های مبارزه با این آفت را، طعمه و محلول پاشی عنوان کرد و گفت: کانون ها به صورت پراکنده در بیشتر مناطق شهرستان بویژه در مراتع و حاشیه باغ ها است که اگر مبارزه به موقع انجام نشود ملخ ها پس از مزارع به باغ ها هم می رسد.

وی گفت: پیش از انجام عملیات سم پاشی به شوراها و دهیاران برای انجام نشدن چرای دام در مناطق سم پاشی شده اطلاع رسانی می شود تا دامداران متحمل خسارت ناشی از مرگ دام ها نشوند.

وی افزود:  کانون ها در دهستان سنگر، روستای اسفجیر و نقاب است و بیشتر این مناطق حتی با تراکتور هم قابل تردد نیستند و به رغم تامین طعمه و محلول مورد نیاز اما مشکلات تردد روند مبارزه را کند کرده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در سطح چهار هزارو ۲۰۰ هکتار مبارزه با هجوم ملخ انجام شده بود گفت: امسال با توجه به افزایش حجم هجوم، تنها می توان در سایه مشارکت کشاورزان با این آفت مبارزه کرد.

مسحت زمین های کشاورزی شهرستان فاروج ۶۰ هزار هکتار است که کشت در سطح ۳۰ هزار هکتار انجام می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha