احدیان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شد

تهران- ایرنا- رییس مجلس شورای اسلامی در حکمی، «محمدسعید احدیان» را به عنوان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

محمدباقر قالیباف روز یکشنبه در حکمی  «محمدسعید احدیان» را به عنوان دستیار سیاسی و رسانه‌ای رییس مجلس شورای اسلامی منصوب کرد،  در بخشی از حکم رییس مجلس خطاب به وی آمده است: نظر به تعهد دینی و انقلابی و تجارب ارزنده در حوزه‌های رسانه‌ای و سیاسی، جنابعالی را عنوان «دستیار سیاسی و رسانه‌ای» رییس مجلس منصوب می‌کنم.

رییس مجلس در این حکم، اهم وظایف دستیار سیاسی و رسانه‌ای خود را برقراری ارتباط مناسب با رسانه‌های کشور و برنامه‌ریزی برای حضور موثر نمایندگان مجلس در فضاهای رسانه‌ای به منظور تبیین و شفاف‌سازی رویکردهای خدمت‌رسانی مجلس شورای اسلامی و همچنین زمینه‌سازی اجتماعی و رسانه‌ای برای مشارکت و حضور نخبگان دانشگاهی و حوزوی و مردم در تصمیم‌گیری‌های مجلس برشمرده است.

قالیباف در این حکم انتصاب، توفیق روزافزون احدیان را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت کرده است.

محمدسعید احدیان فعال مطبوعاتی و سیاسی، پیش از این با حکم رهبر معظم انقلاب چهار دوره پیاپی عضو هیات امنای موسسه فرهنگی هنری خراسان بوده است و تنها فردی است که از ابتدای تاسیس موسسۀ فرهنگی هنری خراسان به صورت پیاپی عضو هیات امنای آن بوده است؛ موسسه فرهنگی هنری خراسان با صاحب امتیازی رسانه‌های متعدد ملی و منطقه‌ای، یکی از بزرگترین و پرمخاطب‌ترین مجموعه‌های رسانه‌ای محسوب می‌شود.  

وی  همچنین به عنوان مدیرعامل این مجموعۀ رسانه‌ای، سمت مدیرمسئولی رسانه‌های وابسته به آن موسسه از جمله «روزنامۀ خراسان» و «رسانۀ آخرین خبر» را نیز برعهده دارد.

احدیان علاوه بر این، از موسسین و ریییس شورای مرکزی تشکل سیاسی جبهۀ آرمان‌خواهان واقع‌بین است.
 در کارنامۀ کاری او علاوه بر فعالیت های تشکیلاتی دانشجویی،  عضویت در شورای مرکزی  اتحادیۀ انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور  به چشم می‌خورد.

وی دانش آموخته رشته علوم سیاسی با گرایش سیاستگذاری عمومی است.  
 دکتر احدیان علاوه بر فعالیت‌های اجرایی و روزنامه‌نگاری در عرصۀ تحقیق و پژوهش سیاسی نیز فعالیت‌هایی مهمی داشته است. کتاب‌هایی چون «چرا فتنه؟ چرا تقلب؟» و «بررسی ادعای تقلب با پیش‌فرض‌های میرحسین موسوی: اثبات نبود تقلب گسترده با تحلیل نامه‌های موسوی به شورای نگهبان» دو کتابی است که او در زمینۀ بررسی تحلیلی ادعای واهی تقلب در انتخابات سال ۸۸ منتشر کرده است. احدیان علاوه بر این نویسندۀ کتاب‌های دیگری چون «زیر و بم پهلوی‌ها»، «از سعدآباد تا لوزان: تحلیلی بر گذشته، حال و آیندۀ برنامۀ هسته‌ای ایران»، «برجام در تحلیل کلان و خرد»، «انقلاب در گام اول: مروری بر دستاوردهای ۴۰ سالۀ انقلاب» و همچنین «تاب‌آوری اقتصاد ایران: چگونگی و الزامات پیاده‌سازی راهبردهای اقتصادی مقاومتی» نیز هست.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha