۱۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی برای آبرسانی به روستاهای هرمزگان جذب شد

بندرعباس- ایرنا- قائم مقام مدیرعامل آب وفاضلاب هرمزگان گفت: امسال یکهزارو ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار ملی از محل تقسیم بودجه آبفای کشور برای آبرسانی به روستاهای استان اختصاص یافته است.

احمد شاکری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: همچینن یکهزارو۳۶۰ میلیارد ریال اعتبار استانی نیز امسال  برای آبرسانی به ۶۵ روستای بدون شبکه آب یا نداشتن منابع آبی پایدار استان در  دستورکار قرار گرفته است.
وی بیان داشت: در حال حاضر تعداد ۳۸۵ روستای هرمزگان با جمعیتی افزون بر ۲۹ هزار نفر به علت پراکندگی روستاها و نبود منابع آبی پایدار و قابل شرب در نزدیکی آن‌ها،  بدون تاسیسات و شبکه آبرسانی هستند.
این مسوول آب و فاضلاب هرمزگان اظهارداشت: بیشتر این روستاها زیر ۲۰ خانوار بوده که آبرسانی به آن‌ها در اولویت قرار دارد.

تامین آب شرب پایدار روستایی مهم‌ترین رویکرد آبفای هرمزگان   

 قائم مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: مهم‌ترین رویکرد آبفا در سالجاری، تامین آب شرب  پایدار در روستاهای استان بوده که یکی از این منابع آبی، احداث آب شیرین کن هاست.
شاکری ادامه داد: درحال حاضر تعداد ۱۰ سایت آب شیرین کن با ظرفیت ۲۰ هزار متر مکعب در شبانه روز در حال اجراست و جمعیتی افزون بر ۷۴ هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.  
وی ادامه داد: همچنین تعداد ۲۸ مجتمع آبرسانی روستایی نیز در استان هرمزگان  تعریف شده که هم اکنون در مرحله اجراست.
قائم مقام مدیرعامل آبفای هرمزگان اضافه کرد: منابع آبی سطحی شامل سدها نیز از دیگر منابع تامین آب در شهرها و روستاهای استان است که درحال حاضر طرح‌های آبرسانی از سد جگین به شهرسردشت و روستاهای مسیر و تامین آب شهر گوهران و ۵۷ روستاهای آن از سد سُهران در حال اجراست.
 وی گفت: همچنین سدهای استقلال و سرنی میناب نیز از دیگر منابع تامین آب در هرمزگان است.
استان هرمزگان دارای ۳۶۰ هزار مشترک آب شهری و روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =