استاندار کردستان: کمپ‌ ترک اعتیاد شهرهای سفید بازگشایی شود

سنندج - ایرنا - استاندار کردستان به ضرورت جمع‌آوری معتادان متجاهر از سطح شهرها اشاره کرد و گفت: در شهرهایی که از لحاظ آمار مبتلایان به کرونا در وضعیت سفید قرار دارند، کمپ‌های ترک اعتیاد بازگشایی شوند.

بهمن مرادنیا روز یکشنبه در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کردستان که با حضور فرمانداران شهرستان‌های استان و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار داشت: در شهرهایی مانند دیواندره، کامیاران و دهگلان که در شرایط سفید شیوع کرونا قرار دارند می‌توان اقدام به بازگشایی کمپ‌ها و پذیرش معتادان متجاهر کرد.

وی با بیان اینکه حضور معتادان متجاهر در خیابان‌ها و سطح شهرها بازتاب بسیار بدی در جامعه دارد، افزود: نباید منتظر نابودی کرونا بمانیم و نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر بی‌تفاوت باشیم، بلکه باید براساس اولویت کمپ‌ها را بازگشایی و به مرور اقدام به جمع‌آوری این افراد کرد.

استاندار کردستان بر ضرورت بسته ماندن کمپ‌ها در شهرهای وضعیت قرمز استان به ویژه سنندج تاکید کرد و یادآور شد: می‌توان معتادان متجاهر را در شهرهای سفید جمع‌آوری و آنان را در مکانی مشخص قرنطینه کرد و بعد از ۱۴ روز در صورت نداشتن علائم بیماری کرونا به کمپ‌ها انتقال داد.

مرادنیا با بیان اینکه برای جمع‌آوری معتادان متجاهر شهرهای قرمز نیز تصمیم‌گیری خواهد شد، تاکید کرد: واقعیت این است که در بحث مبارزه با مواد مخدر، رسالت خود را به خوبی انجام نداده‌ایم و نیاز است دستگاه‌های مسوول در اقدامات و وظایف خود بازنگری کنند.

وی به شهید شدن تعداد زیادی از مرزبانان و نیروی انتظامی در بحث قاچاقچیان مواد مخدر اشاره کرد و گفت: زمانی در این رابطه موفق خواهیم شد که بتوانیم آمار افراد معتاد و عرضه‌کنندگان مواد مخدر را به صورت قابل توجهی کاهش دهیم.

استاندار کردستان به در پیش بودن هفته مبارزه با مواد مخدر نیز اشاره کرد و افزود: با توجه به قرمز بودن وضعیت استان از لحاظ شیوع کرونا، نیازی به برگزاری برنامه‌های گسترده در این هفته نیست اما کمیته‌های زیرمجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، در بحث اطلاع‌رسانی به ویژه برای جمعیت دانش‌آموزی و دانشجویی اقدام کنند، ضمن اینکه خانواده‌ها نیز باید همکاری بیشتری در این خصوص داشته باشند.

از ۳۰ خرداد تا هفتم تیر به هفته مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha