رییس مجلس درگذشت دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت

تهران- ایرنا- محمدباقر قالیباف در پیامی درگذشت رمضان عبدالله شلح دبیر کل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین را تسلیت گفت.

محمدباقر قالیباف روز یکشنبه در بخشی از این پیام تسلیت آورده است: درگذشت مجاهد مخلص و یکی ازدرخشان‌ترین ستاره‌های مقاومت اسلامی و انسانی در راه آرمان فلسطین و آزادسازی قدس شریف، جناب آقای دکتر رمضان عبدالله شلح دبیر کل پیشین جنبش جهاد اسلامی فلسطین بی‌شک در دل تمامی دلبستگان به آرمان مقاومت و انبوهی از آزادیخواهان و انسان‌دوستان جهان، موجی از اندوه ایجاد کرده است. 

وی در پیام تسلیت خود ادامه داد: ایشان در طول عمر پر برکت خود، لحظه‌ای از مبارزه با غدۀ سرطانی رژیم جنایتکار و غاصب صهیونیستی دست برنداشت و بی آنکه  اندکی خوف و حزن در دل داشته باشد، بی‌وقفه در راه مبارزۀ موثر با بزرگترین دشمن بشریت از طریق متحد کردن تمامی دلبستگان به آرمان فلسطین کوشید. دکتر رمضان عبدالله همواره یکی از حامیان صدوق جمهوری اسلامی ایران در برابر نقشه‌های شوم مستکبرین عالم بود و بر پیشرفت تمامی حامیان واقعی مردم و آرمان فلسطین همدلانه تاکید داشت و همواره بر مقابلۀ حداکثری با لکه ننگ رژیم صهیونیستی تاکید می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آنچه مسلم است این است که راه پربرکت و روش عملیاتی مرحوم دکتر رمضان عبدالله و مجاهد مؤمن، مخلص، مظلوم و پرافتخار فلسطینی شهید والامقام دکتر فتحی شقاقی (رضوان الله تعالی علیه) از این پس نیز با قدرت ادامه خواهد داشت و تمامی مجاهدانی که در جهاد اسلامی تربیت شده‌اند، آرمان فلسطین را با صلابت و چونان اسلاف صالح و مجاهد خود ادامه خواهند داد.

قالیباف در پایان این پیام آورده است: اینجانب درگذشت آن مجاهد فی سبیل الله را به عموم مردم شریف و مقاوم فلسطین، گروه‌های مقاومت اسلامی، مجاهدان جنبش جهاد اسلامی فلسطین به خصوص به جناب آقای زیاد النخالة دبیر کل  جهاد اسلامی و خانواده معزز و مکرم آن مجاهد فقید  تسلیت می‌گویم و سربلندی و پیروزی مجاهدان فلسطینی و همرزمان آن مرحوم را صمیمانه از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.

رمضان شلح که شب گذشته از دنیا رفته است، استاد اقتصاد دانشگاه غزه و از پایه‌گذاران جنبش جهاد اسلامی فلسطین بود که پس از شهادت فتحی شقاقی رهبر و پایه گذار این جنبش، از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۸ میلادی دبیرکلی آن را بر عهده داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =

سرخط اخبار سیاست