حزب‌الله لبنان درگذشت رمضان عبدالله شلح را تسلیت گفت

تهران-ایرنا- جنبش حزب‌الله لبنان روز یکشنبه در بیانیه‌ای درگذشت دکتر رمضان عبدالله شلح دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی را به ملت فلسطین و گروه‌های مقاومت تسلیت گفت.

به گزارش ایرنا به نقل از دفتر روابط عمومی حزب الله،  حزب‌الله در این بیانیه با گرامیداشت یاد دبیرکل سابق و مجاهد جهاد اسلامی فلسطین، درگذشت «رمضان عبدالله» را به ملت بزرگ فلسطین، گروه‌های مقاومت فلسطینی و «زیاد النخاله» دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و خانواده آن مرحوم تسلیت گفت.

جنبش حزب الله لبنان در بیانیه خود با استناد به آیه‌ کریمه: « " وَلَئِن قُتِلْتُمْ فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَوْ مُتُّمْ لَمَغْفِرَةٌ مِّنَ اللَّهِ وَرَحْمَةٌ خَیْرٌ مِّمَّا یَجْمَعُونَ" (اگر در راه خدا کشته شوید یا بمیرید مغفرت الهی و رحمت شامل می شود که بهتر است از هر آنچه جمع آوری و به دست آورده شده است" از قرآن کریم عنوان کرد: «شب گذشته برادری دوست داشتنی، دوستی عزیز، رهبری فرزانه و مجاهدی بزرگ یعنی برادر، دکتر رمضان عبد الله شلح دبیرکل سابق جنبش جهاد اسلامی فلسطین، دنیای ما را پس از رنج طولانی ناشی از بیماری ترک کرد. ما با رفتن او یک پایه استوار از پایه های مقاومت در عصر جدید را از دست دادیم.

در بخش دیگری از بیانیه حزب الله آمده است، ما با رفتن او اندیشه‌ای نورانی، فکری شکوفا، برخوردار از عاطفه‌ای راستین، اراده‌ای فولادین، عزمی راسخ و اعتمادی بزرگ به وعده خداوند تعالی به مجاهدان یعنی پیروزی و رهایی بزرگ برای آرمان اساسی و نیز صاحب فهم و درکی دقیق و دارای قلبی عاشق را با همه دغدغه‌های وی درباره امت و نیز روحی مشتاق به دیدار خدای تبارک و تعالی و شهدا را از دست دادیم.

حزب الله در ادامه افزود، ما او را با این صفات در میدان‌های جهاد مشترکمان و در دیدارهای فراوان و طولانی مان در همه مراحل دشوار شناخته بودیم و از این صفات خبر داشتیم.  از دست دادن او و درگذشت او که در اوج بخشندگی بود و مقاومت به او نیازمندتر شده بود، باعث ناراحتی و حزن و اندوه ما شد، اما تسلیم امر خدای تبارک و تعالی هستیم و راضی به مشیت و قضای اوییم.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است، به ملت مان یعنی ملت مجاهد و صابر فلسطین و خانواده گرامی او و فرد به فرد دوستدارانش و برادران عزادارمان اعم از فرماندهان و مجاهدان در جنبش جهاد اسلامی فلسطین و در صدر آنان استاد زیاد نخاله فرمانده و امین راه دکتر رمضان عبد الله شلح و شهید دکتر فتحی شقاقی، صمیمانه تسلیت گفته و به همه آنان می‌گوییم ما همانند گذشته در موضع برادری و کمک و همگرایی برای ادامه مسیر عزیزانی که رفته اند، باقی خواهیم ماند تا اهداف و مقاصد آنان را محقق کنیم.

در پایان بیانیه حزب الله لبنان آمده است، برای فقید ارجمند، بزرگ و دوست داشتنیمان از خداوند رحمت واسعه و برای خانواده اش و دوستان عزیزش نیز صبر و اجر جزیل خواهانیم.»

به گزارش پایگاه خبری العهد، شلح پس از یک دوره بیماری طولانی مدت در بیمارستان درگذشت. وی پس از ترور شهید فتحی شقاقی در سال ۱۹۹۵، به مدت ۲۳ سال رهبری جنبش جهاد اسلامی فلسطین را برعهده داشت.

                                               

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =

سرخط اخبار جهان