۱۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 2239
کد خبر: 83812974
۰ نفر

برچسب‌ها

سراهای محله مرکز حضور اجتماعی و مشارکت‌های مردمی

کرج - ایرنا - معاون فرهنگی شهردار کرج اعلام کرد که فعالیت نهادهای مردمی در سرای محلات، تاثیر بسزایی در رشد و توسعه اجتماعی، فرهنگی و حتی اقتصادی شهروندان خواهد داشت.

علیرضا رحیمی معاون  روز یکشنبه در آیین افتتاحیه پنج سرای محله در کرج  با اشاره به اینکه محلات همواره نقطه عطف شکل گیری فرهنگ یک جامعه تلقی می‌شود افزود: در عرصه فرهنگی اجتماعی باید در مقیاس چهره به چهره در شهر تلاش کنیم و این بدین معنی است که باید تک تک خانه ها و ساکنان مورد توجه ویژه قرار گیرند، تا برای هر شهروند در محل سکونتش فضای آموزشی فرهنگی و اجتماعی و ورزشی مهیا باشد.

وی  اظهار داشت: سرای محلات در مناطق کم برخوردار، نقش موثری در فرهنگ سازی و مشارکت شهروندان در تصمیم گیری‌ها و ارتقای جایگاه فرهنگی و اجتماعی کلانشهرها ایفا می‌کنند. بر همین اساس راه اندازی ۱۰ سرای محله در مناطق کم برخوردار در دستور کار سازمان فرهنگی شهرداری کرج قرار گرفت که پنج سرا در محله های حسن آباد، اسلام آباد، حصارک بالا، کیانمهر و رجایی شهر افتتاح و در دسترس عموم مردم قرار دارد و پنج سرای محله دیگر تا مردادماه سال جاری راه اندازی خواهد شد.

وی گفت: هدف مجموعه مدیریت شهری و در ذیل آن سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کرج این است که بتوانیم در تمام محلات حداقل یک سرای محله که قطب فرهنگی، هنری، آموزشی و مذهبی باشد احداث کنیم و قطعا این هدف با حمایت های مجموعه های ذیربط محقق خواهد شد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =