خیرین سلامت کردستان ۱۷ میلیارد ریال تجهیزات پزشکی اهدا کردند

سنندج - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: خیران این استان ۵۰ دستگاه تجهیزات پزشکی به ارزش ۱۷ میلیارد ریال برای ارتقای شاخص‌های درمان این استان اهدا کردند.

دکتر عطاالله حیدری روز یکشنبه در گفت و گوی خبری با بیان اینکه این تجهیزات شامل شامل ونتیلاتور پرتابل ۱۰ دستگاه، تب سنج لیزری ۱۹ دستگاه، پالس اکسی متر ۱۱۲ دستگاه و ۵۰ عدد تخت تاشو بیمارستان صحرایی  است اظهار داشت: همچنین از محل کمک‌های این خیران ۲ هزار و ۶۰۰ لیتر مواد ضد عفونی کننده بیمارستانی، ۳۰۰ عدد محافظ صورت و ۳۰۰ هزار عدد انواع ماسک (N۹۵  و ۳ لایه )توسط خیرین تهیه و توزیع شد.

وی با اشاره به اقدامات معاونت غذا و دارو از ابتدای شیوع  کرونا تا اوایل خرداد  در استان، افزود: تاکنون ۱۵۰ مورد بازرسی از سطح داروخانه‌ها و ۱۰۵ مورد بازرسی از کارخانجات مواد غذایی استان انجام شده است.

حیدری با بیان اینکه ۵۹ مورد بازرسی از شرکت‌های توزیع و پخش تجهیزات پزشکی در مدت زمان یادشده تاکنون صورت گرفته است، افزود: ۷۷ مورد سهمیه‌های اقلام تجهیزات پزشکی از سازمان غذا و دارو پیگیری شده است.

معاون غذاو داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار لیتر الکل برای شرکت تولید کننده مواد ضد عفونی کننده دست در استان خریداری شده است، اضافه کرد:   در مدت زمان یاد شده تاکنون  ۲۰ هزار عدد مواد ضدعفونی کننده دست در ادارات و شهرستان‌های سطح استان توزیع شده است.

حیدری به تغییر خط تولید چهار کارخانه استان به منظور تولید مواد ضدعفونی،  افزود: در این کارخانه‌ها ۲۴۰ هزار عدد مواد ضدعفونی کننده نیم لیتری در سطح استان تولید و توزیع شده است.

وی با بیان اینکه چهار هزار و ۵۰۰  لیتر مواد ضدعفونی کننده بیمارستانی در روزهای شیوع کرونا توزیع شده است، یادآور شد: حدود چهار هزار و ۵۰۰ لیتر الکل هم در مراکز پزشکی استان توزیع شد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به توزیع  پنج هزار عدد  ماسک در داروخانه های استان اظهار داشت: در این مدت ۵۰ هزار عدد انواع مواد ضد عفونی کننده دست و سطوح از طریق شرکت‌های پخش تهیه و در داروخانه‌های استان توزیع شده است.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه)  ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

وی ادامه داد: در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۷۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۸۲۰۹ نفر رسید اما خوشبختانه تاکنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده اند.

جهانپور افزود: همچنین ۲۵۷۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون یک میلیون و ۶۰ هزار و ۱۲۶ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

رییس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت گفت: وضعیت خوزستان همچنان قرمز است. استان‌های هرمزگان و کرمانشاه در وضعیت هشدار قرار دارند.  در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۵ استان فاقد فوتی و ۶ استان فقط یک مورد فوتی بر اثر کووید۱۹ داشته اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =