کرونا بخاطر کم‌توجهی بهداشتی در خراسان رضوی افزایش یافته است

مشهد- ایرنا- معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: کم‌توجهی مردم نسبت به رعایت اصول بهداشتی، حفاظت فردی و خودمراقبتی از مهمترین علل افزایش شیوع بیماری کرونا در مناطق زیرپوشش این دانشگاه در سطح استان خراسان رضوی است.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز یکشنبه به نقل از دکتر شاپور بدیعی گزارش داد: روند افزایش میزان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ ظرف روزهای اخیر در مشهد و استان خراسان رضوی افزایش یافته است.
وی افزود: بر این اساس شمار بیماران سرپایی مبتلا به کرونا در خراسان رضوی افزایش یافته اما در حوزه بستری بیماران کرونایی افزایشی رخ نداده است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: این در حالی است که مراکز درمانی آمادگی لازم را برای پذیرش بیماران احتمالی دارند.

وی گفت: در پی افزایش موارد سرپایی کرونا، به حالت عادی بازگرداندن بیمارستانهای ویژه درمان کرونا در مشهد متوقف و این اقدام به ابتدای تیر ماه آتی موکول شده است.
دکتر بدیعی افزود: در صورت نیاز به استفاده مجدد از بیمارستان امام رضا (ع) مشهد در این زمینه ۴۰ درصد از گنجایش این مرکز درمانی در اختیار بیماران کرونایی قرار خواهد گرفت.  
وی از عموم مردم خواست ضمن رعایت اصول و مراقبتهای بهداشتی، از رفت و آمدهای شهری یا سفرهای غیرضروری نیز با هدف پیشگیری از ابتلا به کرونا خودداری کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: هرگونه سهل‌انگاری در رعایت موازین بهداشتی و فاصله‌گذاری فیزیکی در اجتماع باعث مواجهه با وضعیتی بدتر از گذشته در خصوص شیوع بیماری ویروسی همه‌گیر کرونا می‌شود. 

۷۵ درصد از جمعیت شش میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند. بقیه جمعیت استان از سوی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه، تربت‌جام و نیشابور خدمات‌رسانی می‌شوند.
هشدارهای بهداشتی پیرامون امکان شیوع دوباره بیمار کرونا پس از آن صورت می‌گیرد که در پی دو ماه تعطیلی مراکز تجمع مردم همچون پارکها و رستوانها، برخی از صحنهای حرم مطهر امام رضا (ع) در مشهد نیز پس از ۷۱ روز بازگشایی شده‌اند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند. این بیماری تاکنون جان هشت هزار و ۲۰۹ را در کشورمان گرفته است. 

همچنین تاکنون ۱۳۲ هزار و ۳۸ نفر از مبتلایان به کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =