۱۸ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۹
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83812753
۰ نفر

برچسب‌ها

سه قلاده ببر باغ وحش مشهد به عراق تحویل شد

مشهد- ایرنا- معاون پایش و نظارت اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت:در راستای ساماندهی باغ وحش مشهد سه قلاده ببر این مجموعه به باغ وحشی در شهر اربیل عراق تحویل شد.

محمد عرفانی روز یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: واگذاری این ببرها در اجرای پروتکل‌های بین‌المللی در این زمینه و به درخواست کشور عراق انجام شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ضرورت استاندارد سازی فضای زیست گونه‌های باغ وحش مشهد و رعایت دستورالعمل‌های سازمان حفاظت محیط زیست در این مجموعه، اقداماتی از جمله کاهش شمار گونه‌های تحت حفاظت در حال انجام است.

معاون اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: ساماندهی و استاندارد سازی فضای باغ وحش مشهد همچنان ادامه دارد.

باغ ‌وحش مشهد سال ۱۳۳۹ در محدوده خواجه ‌ربیع تاسیس و با ایجاد شرکت باغ ‌وحش وکیل ‌آباد در سال ۱۳۵۶ در ورودی پارک جنگلی وکیل ‌آباد مستقر شد. 
این مکان به عنوان بزرگترین باغ ‌وحش ایران دارای بیشترین گونه‌های جانوری است که از آن جمله می‌توان به شیر، ببر، خرس، خوک، گراز، گربه وحشی، انواع پرندگان، چهار نوع گوزن، شامپانزه و جانداران دیگر اشاره کرد. 
پیش از این ۱۰۷ گونه شامل ۶۴ گونه بومی و ۴۳ گونه غیربومی و ۶۸۰ نمونه جانوری شامل ۲۴۰ پستاندار، ۳۹۳ پرنده و ۴۷ خزنده و دوزیست در باغ وحش مشهد نگهداری می‌شد اما هنوز آمار جدیدی در این زمینه اعلام نشده است.   

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =