کیفیت هوای تهران سالم است

تهران - ایرنا - کیفیت هوای پایتخت امروز یکشنبه (هجدهم خرداد) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون در شاخص لحظه‌ای ۶٩ در شرایط قابل قبول یا سالم قرار گرفت.

به گزارش شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلایندگی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز بر روی شاخص ٧٣ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶٢ و منواکسید کربن با شاخص ١٨ بوده است.

بر این اساس، ایستگاه‌های فرمانداری شهر ری (منطقه ٢٠) با شاخص ١١٨، شهرداری (منطقه ٢١) با شاخص ٩۶ و شهرک چشمه (منطقه ٢٢ ) با شاخص ٩٢ بیشترین آلایندگی را در سطح مناطق شهر تهران طی ۲۴ ساعت گذشته داشتند.

همچنین ایستگاه‌های ژئوفیزیک (منطقه۶) با شاخص ۵٠، پونک با شاخص۵٢ و گلبرگ (منطقه ٨) با شاخص ۵٩ کمترین آلایندگی را طی این مدت داشته اند.

شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.

امسال ۱۵ روز هوای پاک، ۶٢ روز هوای سالم و ٢روز ناسالم برای گروه های حساس به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =