۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۱۵
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83812520
۰ نفر

برچسب‌ها

لیبی یک فروند پهپاد اماراتی را سرنگون کرد

تهران- ایرنا- نیروهای دولت وفاق لیبی گفتند که یک فروند پهپاد اماراتی وابسته به نیروهای خلیفه حفتر را در غرب شهر سرت سرنگون کردند.

به گزارش شنبه شب تلویزیون الجزیره، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی همچنین اعلام کردند که با عقب راندن نیروهای حفتر وارد منطقه الزعفران شهر سرت شده و نیروهای حفتر پا به فرار گذاشته اند.

الجزیره به نقل از یک منبع نظامی افزود: نیروی وفاق می گویند که شبه نظامیان وابسته به حفتر از پایگاه هوایی الجفره نیز عقب نشینی کرده اند.

بر اساس  این گزارش ،‌نیروهای الوفاق همچنین منطقه الوشکه و بویرات الحسون در نزدیکی سرت را به کنترل خود درآوردند.

بحران در کشور آفریقایی لیبی در شمال این قاره بعد از ۹ سال، وارد مرحله جدیدی شده است و کشورهای طرفدار هر ۲ دولت مستقر در آن تلاش دارند تا با استفاده از این فرصت، حساب‌های خود را در دیگر کشورهای منطقه غرب آسیا و دیگر نقاط جهان در کشور بحران زده لیبی تسویه کنند.

لیبی از سال ۲۰۱۱ میلادی در پی خیزش مردمی و حمله نظامی نیروهای سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) با هدف برکناری معمر قذافی حاکم وقت این کشور، با تنش‌های سیاسی و درگیری‌های نظامی بسیار گسترده‌ای روبه‌رو بوده است.

این کشور در نهایت به ۲ بخش شرقی و غربی تقسیم شد. در بخش غربی با مرکزیت طرابلس دولتی موسوم به دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» بر سر کار آمده که مورد تأیید و حمایت سازمان ملل متحد و برخی کشورها از جمله ترکیه، قطر و ایتالیاست و در بخش شرقی و جنوب نیز خلیفه حفتر ژنرال بازنشسته ارتش بر امور مسلط شده است که از سوی کشورهایی مانند عربستان، روسیه، فرانسه، مصر، امارات، یونان و قبرس حمایت می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha