ساعت کار واحدهای صنفی در شهرها و روستاهای خمیرمحدود شد

بندرعباس- ایرنا- فرماندار خمیر گفت: باتوجه به وضعیت قرمز شهرستان فعالیت کاری واحدهای صنفی در روستاها از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳ ظهر و عصرها ۱۶ تا ۲۰ و در شهرها از هشت صبح تا ۱۳ ظهر و عصرها ۱۶ تا ۲۲ می‌باشد.

میرهاشم خواستار شامگاه شنبه در نشست فوق العاده ستاد مدیریت کرونا افزود: محدودیت کاری واحدهای صنفی از امروز ۱۷ خرداد آغاز شده و به مدت سه هفته در شهرستان اجرایی می‌شود.
وی بیان داشت: برای عبور از بحران کرونا و وضعیت قرمز شهرستان مجبور به الزام این تصمیم‌ها هستیم و اصناف نیز موظف اند برای محدودیت ترددها، علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ساعت یادشده فعالیت واحدهای‌ صنفی را رصد کنند.
رییس ستاد مدیریت کرونای شهرستان خمیر اظهارداشت: در صورت رعایت نکردن صنوف به قوانین یادشده با آنان برخورد خواهدشد.
خواستار همچنین از نیروهای بازرسی و نظارتی خمیر خواست از امروز (۱۷ خرداد) نظارت و بازرسی‌های خود را در شهرستان تشدید کنند.
وی ادامه داد: دهیاری ها و شهرداری ها نیز پس از تعطیلی اصناف اقدام به ضدعفونی و گندزدایی اماکن عمومی سطح شهر و روستا نمایند.
فرماندار خمیر همچنین با اشاره به شیوع گسترده بیماری کووید ۱۹ در روستاها نیز گفت: درحال حاضر هیچ یک از روستاهای شهرستان در امان نیستند، بنابراین از شوراها و دهیاران انتظار می‌رود همانند روزهای اولیه شیوع کرونا در کشور با کمک نیروهای بهداشت، ائمه جمعه و جماعت و نیروهای مردمی و پایگاه های بسیج، این بیماری را در روستاهای خود کنترل کنند.
رییس شورای سلامت شهرستان خمیر همچنین از آموزش و پرورش خواست با توجه به فراهم نشدن امتحانات پایه دوازدهم به صورت غیرحضوری، تمامی پروتکل‌های بهداشتی در برگزاری این آزمون را رعایت کنند.
خواستار یادآورشد: هرگونه تجمع و برگزاری مجالس و مراسم عروسی تا یکماه آینده در شهرستان ممنوع است و با بانیان آن برخورد قضایی میشود.
 خواستار در خصوص تعداد سرنشین خودروها در برخی آژانس ها نیز گفت:با توجه به وضعیت قرمز شهرستان ، آژانس‌های مسافربری درون وبرون شهری علاوه بر رعایت نکات بهداشتی، حق جابجایی سه سرنشین را در هر سفر دارند و دستگاه های نظارتی و پلیس راه ها باید در این زمینه خودروها را کنترل کنند.
رییس ستاد مدیریت بیماری کرونا در خمیر گفت: اعمال این محدودیت‌ها بدلیل کنترل بیماری در شهرستان می باشد و از مردم انتظار می‌رود در سه هفته پیش رو با در خانه ماندن و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ما را در کنترل این بیماری یاری کنند.
ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد و تاکنون به بیش از ۱۵۰ کشور سرایت کرده است.
کرونا مانند سایر ویروس‌های تنفسی است که در افراد دارای نقص ایمنی مانند بیماران دیابتی، دیالیزی و دارای بیماری‌های خود ایمنی می‌تواند خطرناک باشد و مرگ‌ و میر آن تاکنون حدود سه درصد گزارش شده است.
این ویروس که از شهر ووهان چین شیوع یافته یک ویروس ناشناخته است و تنها راه مقابله با آن رعایت بهداشت فردی و حاضر نشدن در اجتماعات و محافل عمومی است.
طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در چند وقت اخیر کم توجهی به الزام های بهداشتی و جدی نگرفتن هشدارها از سوی مردم، شیب ابتلا به ویروس کرونا را در استان بسیار تند کرده و موجی از نگرانی را در میان مسوولان، مردم و دوستداران سلامت ایجاد کرده است.
شهرستان خمیر با ۵۶ هزار نفر جمعیت در ۷۵ کیلومتری غرب هرمزگان واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =