بیش ‌از ۹ هزار تماس کرونایی با بهزیستی کرمانشاه برقرار شد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل بهزیستی کرمانشاه گفت: ۹ هزار و ۵۰۰ تماس تلفنی با صدای مشاور بهزیستی استان از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون برقرار کرده‌اند.

فاطمه رضوان مدنی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، به افزایش تماس های شهروندان با صدای مشاور ۱۴۸۰ در ایام شیوع کرونا خبر داد.

وی با بیان اینکه صدای مشاور بهزیستی در راستای کاهش نگرانی و اضطراب ناشی از شیوع کرونا فعال است به خدمات روانشناختی و مشاوره تلفنی رایگان این خط اشاره کرد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: باتوجه به بودجه کم دولتی به ویژه در ایام شیوع کرونا و همچنین مشکلات تخصیص و جذب آن، نیاز است حمایت مسوولان دستگاه های اجرایی استان در این شرایط خاص از بهزیستی بیشتر از گذشته باشد.

وی با تاکید براینکه بهزیستی در کنار مردم و بخصوص جامعه مخاطب و زیرپوشش خود است، یادآور شد، به تعداد کافی خط تلفن و مشاور در این مرکز وجود دارد و این خط هر روز از ساعت هشت صبح تا ۲۰ آماده پاسخگویی به مردم است.

۱۶۴ هزار مددجو از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه زیرپوشش بهزیستی هستند.

 رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به هشت هزار و ۲۰۹ نفر رسید.

کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور بیان کرد: از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه) ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ و براساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲ هزار و ۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند. با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.