مساحت شهرک‌های صنعتی خصوصی اردبیل از ۲۶ به ۱۹۶ هکتار افزایش یافت

اردبیل- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: تعداد شهرک‌های صنعتی بخش خصوصی اردبیل در دولت تدبیر و امید از یک شهرک به مساحت ۲۶ هکتار به ۶ شهرک به مساحت ۱۹۶ هکتار افزایش یافته است.

ارژنگ عزیزی روز شنبه در بازدید از شهرک صنعتی غیردولتی آرتا نمین سبز افزود: درخواست هفت شهرک صنعتی غیردولتی دیگر به مساحت ۲۶۴ هکتار در دست بررسی است که در سال جاری نهایی شده و تعداد شهرک های صنعتی غیردولتی به ۱۵ شهرک در استان خواهد رسید.

وی  اظهارداشت: توسعه شهرک‌های صنعتی غیردولتی در راستای بهبود فضای کسب و کار و برخورداری واحدهای تولیدی از مزایای شهرک‌های صنعتی بویژه معافیت‌های مالیاتی بوده و تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نیز تا ابتدای شهرک‌ها در تعهد دولت است.

او بیان‌کرد: در راستای بهبود فضای کسب و کار در استان و به حداقل رساندن بروکراسی اداری مجوز شهرک آرتا نمین سبز در سال گذشته در قالب پنجره واحد سرمایه‌گذاری در فاصله زمانی کمتر از یک هفته صادر شد.

وی با اشاره به اینکه جواز تاسیس خط تولید کاغذ از سنگ و لوازم آشپزخانه برای فاز اول طرح با ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و ۱۸۰ نفر اشتغال با فاصله کمتر از  ۲روز داده شد، افزود: : عملیات اجرایی این ۲ طرح در مهرماه سال ۹۸ آغاز شد که با توجه به پیشرف فیزیکی طرح و آماده بودن ماشین‌آلات پیش‌بینی می‌شود بدون دریافت هیچگونه تسهیلات بانکی تا اواخر تابستان امسال  هر ۲ طرح به بهره‌برداری برسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =