سعادتمند: حقانیت خود را درباره پادووانی ثابت کردیم

تهران- ایرنا- مدیرعامل باشگاه استقلال با بیان اینکه مکاتبات با کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال برای پرداخت مطالبات لئوناردو پادوارنی آغاز شده، تاکید کرد که این باشگاه حقانیت خود را درباره پرداخت مطالبات این بازیکن برزیلی اثبات کرده است.

احمد سعادتمند، مدیرعامل باشگاه استقلال بار دیگر گزارش ماهانه عملکرد باشگاه را در قالب ویدیویی ارائه کرد و درباره پرداخت طلب لئوناردو پادووانی و مشکلات به وجود آمده گفت: تمام تلاش خود را کردیم که بدهی چندین ساله به پادووانی را پرداخت کنیم. با او تماس گرفتیم و شماره حساب بانکی‌اش را دریافت کردیم. مکاتبات با کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال آغاز شده است و موافقت فیفا را برای پرداخت ۱۰۰ هزار دلار مطالبات پادوانی از پاداش استقلال در جام جهانی روسیه گرفتیم. برای پرداخت سه تأییدیه از باشگاه،  فدراسیون و شخصی که پول باید به آن پرداخت شود،  لازم است. باشگاه و فدراسیون تأییدیه را به فیفا برای پرداخت داده‌اند، اما هنوز تأییدیه از سوی پادووانی ارسال نشده است. ما حقانیت و صداقت خود را در این باره نشان دادیم و آماده پرداخت مطالبات او هستیم. امیدوارم تأییدیه از سوی پادووانی ارسال شود.

او ابتدا درباره وضعیت استقلال اظهار داشت: ما یک باشگاه بزرگ هستیم و باید به‌ عنوان یک باشگاه کامل تلقی شویم. بنابراین تلاش کردیم علاوه بر بخش آقایان در بخش زنان نیز فعالیت‌هایی داشته باشیم، چرا که نیمی از هواداران ما، زنان هستند. امیدوارم طی روزهای آینده اخبار خوبی را در این مورد منتشر کنیم. البته تا الان ۸۰ درصد راه را رفته‌ایم و در ادامه ان‌شاءالله اخبار خوبی را برای افزایش تعداد رشته‌های ورزشی باشگاه استقلال ارائه خواهیم کرد.

وی در ادامه راجع به تکریم از هواداران خاطرنشان کرد: موضوع دوم بحث تکریم هواداران است. بنا داریم هر هفته در بخش مردان و زنان در خدمت تعدادی از هوادار خاص که در گرما و سرما در کنار باشگاه بوده‌اند، اما الان اتفاقاتی برای آنها رخ داده است، باشیم و از آنها دلجویی کنیم. این اتفاق از هفته گذشته صورت گرفته است و در این هفته نیز ادامه خواهد داشت. بخش دوم این بخش تکریم از پیشکسوتان است که خیلی از آنها در خانه هستند و نیاز به عزت و احترام دارند. این کار نیز شروع شده و از روز دوشنبه خدمت اولین فرد می‌رویم که متأسفانه الان در منزل خود به تنهایی به سر می‌برد. پیشکسوتان سرمایه‌های باشگاه هستند و می‌خواهیم در بازی‌ها و سفرها در خدمت آنها باشیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره وضعیت زمین مرغوبکار اذعان داشت: با تلاش اعضای باشگاه، حمایت وزارت ورزش و جوانان و اداره کل ورزش و جوانان استان تهران، ورزشگاه مرغوبکار را به مراحل نهایی رساندیم و آماده تنظیم و امضای صورتجلسه تغییر و تحول هستیم که این را به هواداران تبریک می‌گویم. از رضا گل‌محمدی تشکر می‌کنم. این ورزشگاه با ارزش ریالی بسیار قابل توجه به سرمایه‌های باشگاه اضافه می‌شود و این می‌تواند نقطه عطفی برای باشگاه باشد که هیچ وقت دارایی و سرمایه مخصوص به خود را نداشته است.

وی همچنین شایعه فروش برخی از بازیکنان تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که سرمایه‌های باشگاه را حفظ کنیم. در سال‌های گذشته بازیکنانی زیادی از دست دادیم و می‌دانم دغدغه شما هواداران هم همین است. بازیکنان سرمایه‌های باشگاه هستند و با نظر کادر فنی، بنا داریم این سرمایه‌ها را حفظ می‌کنیم. ما قصد فروش بازیکنی را در دستور کار نداریم. هواداران شک نکنند به خاطر مشکلات مالی، سرمایه‌های باشگاه را ارزان نمی‌فروشیم و از همه سرمایه‌های باشگاه استقلال حمایت می‌کنیم.

سعادتمند همچنین درباره دیگر امکانات در نظر گرفته شده گفت: فراهم کردن زمین چمن،  استخر و سالن بدنسازی جزو وظایف باشگاه است و کار بزرگی نیست اما تا پایان فصل آتی مشکلی را به لحاظ زمین تمرین که یکی از معضلات باشگاه در سال‌های اخیر بوده نداریم. الان ۲ زمین چمن استاندارد داریم که قابلیت انجام تمرینات در سطح حرفه‌ای را دارد. علاوه بر این یک سالن بدنسازی به صورت رایگان و VIP در اختیار تیم قرار گرفته است و الان دغدغه‌ای در این بخش نخواهد بود. این روند تا پایان برج چهار سال ۱۴۰۰ ادامه خواهد داشت. بنا داریم تا در ادامه تلاش کنیم برای خود باشگاه امکانات زیرساختی در مرغوبکار و کمپ حجازی فراهم کنیم تا دیگر باشگاه زمین و سالن و استخر اجاره‌ای نداشته باشد.

وی در ادامه افزود: با معاون وزیر ارتباطات نشستی داشتیم و طبق صحبتی که کردیم، می‌خواهیم تمبر یادگاری برای اسطوره‌های باشگاه بزنیم. بخش «تمبرینه» را که مجموعه‌ای بسیار زیباست، برای هواداران با تخفیف‌های خیلی خوب به فروش می‌گذاریم. تمبر اختصاصی باشگاه هم بخشی از آن است که شامل همه پیشکسوتانی که برای استقلال زحمت کشیدند، می‌شود. درباره تلویزیون اینترنتی بحث کردیم و این موضوع هم در دستور کار قرار گرفت. تمبرها می‌تواند مجموعه یادگاری بسیار ارزشمندی برای عزیزان در سراسر کشور باشد. پس از این تفاهم‌نامه که این هفته صورت می‌گیرد، از همه عزیزانم در سراسر کشور دعوت می‌کنم هر هوادار، این محصول را برای خانه‌اش خریداری کند و جزو افتخارات باشگاه باشد.

سعادتمند درباره پخش آنلاین فیلم آبی به رنگ آسمان اذعان داشت: اتفاق خوبی که در انتهای این هفته رخ خواهد داد این است که نشستی را با علی رفیعی کارگردان سینما داشته‌ایم و قرار است از آخر هفته فیلم آبی به رنگ آسمان را به صورت آنلاین برای هواداران‌مان پخش کنیم،  چون می‌دانیم این فیلم یک فیلم مستند است و در سال‌های گذشته برای آن زحمت زیادی کشیده شده است. طی مذاکره‌ای که داشته‌ایم قرار است به صورتی که منافع باشگاه در آن دیده شود این فیلم به صورت آنلاین برای هواداران پخش شود.

وی همچنین راجع به تشکیل هیات امنایی برای آکادمی باشگاه استقلال خاطرنشان کرد: موضوعی که برای من و هواداران بسیار حائز اهمیت است، بحث آکادمی و مدارس فوتبال در سراسر کشور است. من معتقدم ما در جای جای مملکت عزیزمان نوجوانان ناشناخته‌ای داریم که با کمی توجه به این عزیزان می‌توانیم در آینده‌ای بسیار نزدیک، باشگاه را در قالب تیم‌های مختلف پایه و بزرگسالان تقویت کنیم و هم می‌توانیم بازیکنان را به خارج از ایران ترانسفر کنیم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم هیات امنایی را برای آکادمی خود تشکیل دهیم. این هیات امنا شامل هفت نفر از عزیزان ما در استقلال خواهد بود که در این باشگاه زحمت کشیده‌اند. در جلسه شرح وظایف، شیوه‌نامه‌ها و ترم‌های مربوط به هر فصل در آن پیش بینی می‌شود و گواهینامه و دیپلم‌های مربوطه که به بچه‌های شرکت کننده داده خواهد شد را به صورت یک شکل در تمام کشور ایجاد می‌کنیم. از مربیان استقلالی که در تمامی کشور مثل عباس سرخاب که مثلا در جنوب کشور هستند، دعوت خواهیم کرد که به ما در سراسر کشور کمک کنند. من آینده بسیار خوبی را برای استقلال در خصوص آکادمی و مدارس فوتبال ترسیم کرده و به آن امیدوارم. امیدوارم فضای امنی را ایجاد کنیم تا خانواده‌ها با آرامش و اطمینان فرزندان خود را به مدارس استقلال بسپارند و خیالشان راحت باشد که با بهترین آموزش تئوری و عملی بچه‌هایشان آموزش می‌بینند و بهترین‌هایشان برای تیم بزرگسال و حتی ترانسفر به خارج از ایران، انتخاب خواهند شد.

مدیرعامل استقلال همچنین بیان داشت: با ۲برند معروف و شناخته شده در سراسر کشور در بخش فست فود و کافی‌شاپ وارد مذاکره شده‌ایم و در مرحله قرارداد نهایی هستیم و امیدوارم به جایی برسیم که این شبکه‌های زنجیره‌ای ما در این ۲ بخش به حدی در سراسر کشور افتتاح شوند که استقلالی‌های عزیز یک پاتوق برای خودشان داشته باشند.  

سعادتمند درباره حل مشکل دیاباته گفت: یکی از مسائلی که هواداران عزیز پیگیر آن بودند، مطالبات دیاباته بود که ما در یک مرحله‌ای توسط کارگزار جدیدمان به راحتی در حال پرداخت این پول بودیم که به دلایلی مشکلاتی پیش آمد اما توانستیم از طریق دوستان خوب‌مان در استقلال این مطالبات را تهیه کردیم و به صورت حرفه‌ای موفق شدیم این پرداخت را انجام دهیم. ما به خاطر پرداخت ۱۶۰ هزار دلار مطالبات استراماچونی دچار مشکلات زیادی شدیم و خود وزارت ورزش، بانک مرکزی و دیگرا عزیزان ورود کردند تا حل شد ولی ما توانستیم ظرف سه چهار روز پول دیاباته را واریز کنیم تا شیخ هم به تیم برگردد و الان هم او در حال تمرین با تیم است. همانطور که اول عرایضم گفتم، اجازه نمی‌دهیم سرمایه‌های باشگاه به راحتی از دست بروند و تمام تلاش خود را برای حفظ سرمایه‌های استقلال به کار می‌گیریم.

وی درباره انتصاب‌هایی که انجام داده بیان داشت: ما همان‌طور که قبلا عنوان کردیم با هیچ‌کسی از قبل هماهنگ نکرده بودیم که چه کسی قرار است در چه پستی فعالیت کند. هر عزیزی که دعوت به کار شده حداقل ۲ تا سه ماه فعالیت او را بررسی می‌کنیم و اگر در آن بخش اثرگذار باشد ابلاغ او را به وی  تقدیم می‌کنیم و با هیچ عزیزی تعارف نداریم. حتی در بخش کارگزار نیز با پنج، ۶ شرکت جلسه برگزار کردیم و از میان آنها با شرکتی که ارجح‌تر بود به توافق رسیدیم. ما عهد اخوت با هیچ‌کس نبستیم و آنهایی که اثرگذار هستند همکاری‌شان با باشگاه ادامه‌دارخواهد بود.

مدیرعامل باشگاه استقلال در پایان گفت: با کارگزار قبلی مباحث خوبی صورت گرفته و قرار است سه تا چهار روز آینده مشکلات با کارگزار صورت بگیرد و مشکلات رفع شود در غیر این صورت شفاف سازی‌های لازم صورت می‌گیرد و اطلاع رسانی‌های لازم را انجام خواهیم داد. این برنامه‌های صورت گرفته جزو وظایف ما بوده، من نمی‌خواهم سطح انتظار را بالا ببرم اما برنامه‌های ما را هوادار باید لمس کند. ما قول دادیم با هواداران صادق باشیم و در آینده باز هم سعی می‌کنتیم گزارش ماهانه خود را ارائه کنیم و اعتماد ۲ طرفه‌ای را بین خود و هواداران ایجاد کنیم. ما در بخش فنی مدعی قهرمانی هستیم و کمتر از این در توان تیم فنی و بازیکنان نمی‌بینم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =