آذربایجان شرقی در آستانه اتمام گازرسانی به روستاها قرار دارد

تبریز - ایرنا - مدیرعامل شرکت گاز استان آذربایجان شرقی با اعلام اینکه هم اکنون ۱۰۰ درصد خانوار شهری و ۹۶.۶۷ درصد خانوارهای روستایی استان از گاز طبیعی بهره مند هستند، گفت: در آستانه اتمام گازرسانی به روستاها قرار داریم.

سیّدرضا رهنمای توحیدی روز شنبه اعلام کرد: با احتساب پروژه های در دست اجرا و آماده انتخاب پیمانکار این شرکت(جمعا به تعداد ۳۰۶ روستا با ۸۵۹۰ خانوار)، تمامی روستاهای مشمول گازرسانی استان به مدار مصرف گاز طبیعی متصل خواهند شد و درصد بهره مندی روستایی استان به ۹۹.۲۵ درصد خواهد رسید.
وی خاطرنشان کرد: سال گذشته با اجرای ۱۰۴۱  کیلومتر شبکه گاز و نصب ۱۳۲۵۸ انشعاب، ۱۵۰ روستای استان گازدار شده و ۶۱۸۸ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شده اند.
توحیدی به تأمین گاز بخش های تولیدی و صنعتی اشاره کرد و گفت: در سال گذشته ۲۵۸ واحد تولیدی و صنعتی استان به شبکه گاز متصل شده است. 
وی با اشاره به اولویت گازرسانی در استان اظهار داشت: در کنار اتمام گازرسانی به بخش های خانگی، مهمترین اولویت اجرایی شرکت جلوگیری از هدرفت گاز، حفظ و نگهداری تأسیسات گازرسانی و انتقال گاز به بخش های زیرساختی اعم از بخش صنعت و تولید به عنوان موتور محرکه اقتصاد می باشد.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =