برگزاری مراسم عزا و عروسی در شهرستان جم بوشهر ممنوع شد

بوشهر-ایرنا- دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جم استان بوشهر گفت: با توجه به روند صعودی شیوع بیماری کرونا برای کنترل این وضعیت تا اطلاع ثانوی برگزاری مراسم عزا و عروسی در این شهرستان ممنوع است.

حجت‌الاسلام روح‌الله فروغی فر روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: همه مردم شهرستان باید الزامات بهداشتی را رعایت کنند تا شاهد کاهش ابتلا به این بیماری باشیم.

وی یگانه مرجع تصمیم‌گیری در مورد کرونا را ستاد مدیریت کرونا در استان بوشهر و شهرستان جم دانست و بیان کرد: تصمیم‌های ابلاغی ستاد مدیریت کرونا لازم‌الاجراست و همه مردم و مسئولان باید از این مصوبات پیروی کنند.
فروغی فر ادامه داد: تا اطلاع ثانوی برگزاری مراسم تجمعی مانند عزا، عروسی، همایش‌ها حسب مصوبه ستاد استانی کرونا ممنوع است و با متخلفان طبق ضوابط قانونی برخورد می‌شود.
وی بیان کرد: همه کسبه و صنوف شهرستان مکلف به رعایت الزامات بهداشتی ابلاغی در محل کسب هستند و در صورت تخلف، واحد صنفی متخلف پلمب می‌شود.
فروغی افزود: رسانه‌ها نیز باید از گمانه‌زنی و انتشار اخبار، تصاویر و اسامی بیماران کرونایی بدون هماهنگی با دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت بجد خودداری کنند.
دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان جم گفت: در روزهای گذشته برخی خبرهای کذب در مورد آمار کرونا و بیماران کرونایی منتشر شد که در صورت تکرار با رسانه‌های خاطی حسب قانون برخورد می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =