نماینده مجلس: مدیران باید روحیه انقلابی و مدیریت جهادی داشته باشند

سنندج - ایرنا - نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیران و مسوولان باید با روحیه انقلابی و مدیریت جهادی در راه توسعه و پیشرفت و آبادانی جامعه تلاش کنند و در این راه سهل انگاری و کوتاهی نداشته باشند.

شیوا قاسمی پور روز شنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان سروآباد اظهار داشت: تا زمانی که مدیران و مسوولان در راه خدمت صادقانه به مردم قدم بردارند و روابط را جایگزین ضوابط نکنند مورد حمایت قرار می‌گیرند در غیر اینصورت باید نگران جایگاه مدیریتی خود باشند.

وی تاکید کرد: یکی از وظایف نمایندگان مجلس شورای اسلامی نظارت بر قانون است و در این راستا بر عملکرد سیستم اداری و مدیریتی با استفاده از ابزارهایی که قانون در اختیار نمایندگان قرار داده اقدام کرده و اجازه بی‌عدالتی و بی‌قانونی را به افراد منفعت طلب نخواهیم داد.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس یازدهم شورای اسلامی یادآور شد: افزایش انتظارات مردم و مطالبات به حق آنها برای ارتقای عملکرد مجلس در دوره جدید از عوامل تعیین کننده خط مشی مجلس یازدهم است.

وی اضافه کرد: تعامل میان قوا یک اصل اساسی و مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است و مجلس یازدهم نیز با اهتمام جدی به وظایف نظارتی خود در این مسیر حرکت می‌کند.

وی گفت: با سوگند به قرآن کریم و عمل به وظایف خود در راه توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر استان کردستان به ویژه حوزه انتخابیه خود فعالیت می کنم و خود  را امانتدار رای و اعتماد مردم می دانم و هرآنچه را که دارم مدیون خداوند متعال، رای مردم و صبغه پاک پدرم که نماینده مردم مریوان و سروآباد بود می دانم.

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس یادآور شد: از همه افراد جامعه میخواهم که برای امورات غیرقانونی به بنده مراجعه نکنند چون هدف خودم را دنبال کردن منافع عمومی جامعه مانند رشد و توسعه زیرساخت های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی  و فرهنگی قرار داده تا بتوانم با همت مردم و مسوولان دلسوز و خدوم موجبات تغییر بزرگ و حرکت به سمت عدالت و بهره مندی همگان را فراهم آورم.

سروآباد نیازمند اعتبارات جهشی و ملی است

فرماندار سروآباد نیز در این جلسه  افزود:‌ سروآباد محروم ترین شهرستان استان کردستان است که در بسیاری از بخش های مختلف با مشکلات و کمبودهای فراوانی روبرو است.

یوسف باشی افزود: سروآباد در بخش های گردشگری و کشاورزی دارای ظرفیت و پتانسیل های خوبی است اما تاکنون از این ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده است و مشکلات و کمبودهای آن علی رغم اینکه ۲۰ سال از شهرستان شدن آن می گذرد همچنان پابرجاست.

وی یادآور شد: مهمترین مشکلات شهرستان سروآباد در بحث تامین آب شرب و کشاورزی، اشتغال پایدار، بیکاری و زیرساخت ها است به طوریکه از ۲۳۵ کیلومتر جاده روستایی هنوز نیمی از آن خاکی و نامناسب است و قسمتی هم که بهسازی و آسفالت شده نیازمند تعمیر و مرمت است.

فرماندار سروآباد تاکید کرد: باید در این شهرستان به فکر ایجاد اشتغال زایی پایدار بود و مشکلات و کمبودهای مهم آن را برطرف کرده تا باعث مهاجرت معکوس و سکونت گزینی روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنها به حاشیه شهرها باشیم.

وی با انتقاد از عدم استقرار برخی از ادارات در این شهرستان گفت: بعد از گذشت ۲۰ سال از شهرستان شدن سروآباد هنوز ۶ اداره در این شهرستان مستقر نشده اند و زیر نظر مریوان قرار دارند که در این راستا لازم است مدیران و مسوولان ارشد استانی نسبت به این مسئله پیگیری ویژه ای داشته باشند.

فرماندار شهرستان سروآباد از نماینده مجلس شورای اسلامی خواست نسبت به جذب اعتبارات ملی و جهشی برای سروآباد اقدام کند چون مشکلات سروآباد با اعتبارات استانی و شهرستانی برطرف نمی شود.

در پایان جلسه شورای اداری نماینده مجلس و فرماندار و جمعی از مسوولان شهرستانی از چند پروژه عمرانی و اشتغالزایی و اداری بازدید و بر لزوم تسریع در انجام هرچه سریعتر این پروژه ها تاکید کردند.  

شهرستان های مریوان و سروآباد با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفری در غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده اند و یک نماینده در مجلس شورای اسلامی دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =