دانشگاه یاسوج برترین دانشگاه جامع کشور شد

یاسوج - ایرنا- رئیس دانشگاه یاسوج گفت: بر اساس رتبه بندی موسسه تایمز، دانشگاه یاسوج در بین دانشگاههای جامع کشور به عنوان برترین دانشگاه شناخته شد.

احمد عریان در گفت و گو با ایرنا  افزود: در رتبه بندی سال ۲۰۲۰ دانشگاههای برتر آسیا که توسط موسسه علم سنجی تایمز انجام شده است تعداد ۵ دانشگاه ایرانی در بین ۱۰۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گرفتند.

وی ادامه داد: تعداد ۴۸۹ دانشگاه کشورهای آسیایی در این رنکینگ حضور داشتند که ۴۰ دانشگاه ایران موفق به کسب رتبه در این رنکینگ شدند.

رئیس دانشگاه یاسوج بیان داشت: در این رتبه بندی سه نوع دانشگاه صنعتی، جامع و علوم پزشکی حضور داشتند که بهترین رتبه در بین دانشگاههای صنعتی ایران مربوط به دانشگاه صنعتی بابل و در بین دانشگاههای جامع رتبه اول به دانشگاه یاسوج تعلق گرفت.
دکتر عریان افزود: در این رتبه بندی نوشیروانی بابل، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر، علم و صنعت ایران و دانشگاه یاسوج مقام های اول تا پنجم برترین دانشگاههای ایرانی را کسب کردند که هر چهار دانشگاهی که بالاتر از دانشگاه یاسوج قرار گرفتند در گروه دانشگاههای صنعتی کشور هستند.

رئیس دانشگاه یاسوج به شاخصهای این رتبه بندی اشاره کرد و گفت: ۱۳ شاخص در زمینه آموزش، پژوهش، استنادهای علمی، وجهه بین المللی و انتقال دانش در این رتبه بندی مورد توجه و بررسی قرار می گیرد.

دکتر عریان ادامه داد: دانشگاههای ایران این قابلیت را دارند که در بین ۲۰ دانشگاه برتر آسیا قرار گیرند و در دانشگاه یاسوج تمام تلاش خود را برای ارتقا و رشد این مجموعه و رسیدن به برترین دانشگاه های آسیا و دنیا ادامه می دهیم.

دانشگاه یاسوج  به رغم آنکه دانشگاه جوانی است اما در سالهای اخیر توانسته جهشی چشمگیر در حوزه های مختلف داشته باشد.

این دانشگاه در رنکینگ شانگهای در رشته مهندسی شیمی جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر جهان،در رشته‌های فیزیک و شیمی در رنکینگ تایمز جزو ۴۰۰ دانشگاه برتر و در رنکینگ جهان اسلام جزو ۱۰ دانشگاه برتر کشور است

یکی محقق  از ۱۶ محقق پراستناد دنیا و یک استاد از  ۱۳ استاد نمونه کشوری در بین دانشگاه‌های وزارت بهداشت و وزارت علوم،متعلق به دانشگاه استان کهگیلویه و بویراحمد هستند.

بر اساس نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌های معتبر دنیا در سال ۲۰۲۰ که توسط موسسه تایمز منتشر شد، دانشگاه یاسوج جز ۵۰۰ دانشگاه معتبر دنیا و رتبه دوم دانشگاههای کشور را کسب کرد.

همچنین در سال ۲۰۱۶ بر اساس گزارش پایگاه معتبر علم سنجی بین المللی سایماگو در میان دانشگاههای ایران در جایگاه شانزدهم  قرار گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =