آزمایشگاه تشخیص کرونا  در چابهار راه‌اندازی شد

چابهار- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر گفت: آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونا با اعتبار ۲۰ میلیارد ریال در چابهار راه‌اندازی شد تا بتوان با تشخیص به موقع این ویروس مراحل درمانی را انجام داد.

دکتر محمدمهران امینی فرد روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمایشگاه تشخیص کرونا چابهار به عنوان دومین مرکز پس از ایرانشهر بوده که به دلیل حساسیت در این شهرستان راه‌اندازی شده است.

وی از مزیت‌های این آزمایشگاه تشخیص بیماری‌های ویروسی و عفونی از جمله ایدز، هپاتیت، آنفلوآنزا و کرونا و انجام روزانه حدود ۱۰۰ تست اشاره کرد و افزود: با راه اندازی آزمایشگاه تشخیص کرونا چابهار ظرفیت انجام تست کرونا در جنوب استان به روزانه ۲۰۰ مورد افزایش پیدا می‌کند و علاوه بر کاهش وقت و هزینه،تسهیل و تسریع شناسایی و درمان بیماران حوزه چابهار،کنارک و دشتیاری را شاهد خواهیم بود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر گفت: آمار مبتلایان کرونا در جنوب سیستان و بلوچستان رو به افزایش و نگران کننده است و کماکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عنوان بهترین روش پیشگیری و قطع زنجیره انتقال کرونا توصیه می‌شود.

وی ادامه داد: دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایرانشهر در راستای کیفی کردن درمان بیماران کرونایی حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر همکاری مشترک خواهند داشت.

امینی فرد اظهارداشت: بنابه درخواست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر و تاکید معاونت درمان وزارت بهداشت در راستای کیفی کردن روند درمان بیمارانی که براثر کرونا در بیمارستان‌های تحت پوشش این دانشگاه بستری هستند شرایطی ایجاد شده تا از طریق ارتباط تصویری ضمن بررسی سیر بیماری و میزان موفقیت پروسه درمان، شرایط بیماران بصورت مشترک توسط متخصصان این بیمارستان‌ها و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تهران مورد تحلیل و مورد بررسی قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =