بنکسی با انتشار اثری جدید به اعتراضات آمریکا واکنش نشان داد

تهران- ایرنا- «بنکسی» گرافیتی‌کار نام‌آشنای انگلیسی با انتشار اثری جدید به ماجرای کشته شدن یک شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار به دست پلیس آمریکا، واکنش نشان داد.

هفته گذشته ویدئویی جنجالی از لحظه جان باختن جورج فلوید شهروند آمریکایی آفریقایی‌تبار به دست ماموران پلیس آمریکا منتشر شد. در این ویدئو به خوبی دیده می‌شود که یکی از ماموران پلیس چگونه بی‌اعتنا به تقلای فلوید زانوی خود را روی گردن وی فشار داده و جان او را می‌گیرد. این ویدئو خشم مردم جهان را برانگیخت و با واکنش‌هایی از سوی چهره‎‌های سیاسی، فرهنگی و ورزشی از باراک اوباما رئیس جمهوری سابق آمریکا و جورج کلونی ستاره هالیوود گرفته تا مت اندرسون عضو تیم ملی والیبال آمریکا، روبه رو شد.

بنکسی (Banksy) از چهره‌های برجسته هنر خیابانی نیز با انتشار اثری جدید در صفحه اینستاگرام خود به رفتار غیرانسانی پلیس آمریکا با سیاه‌پوستان واکنش نشان داد و نوشت: در ابتدا فکر کردم باید ساکت بمانم و به چیزی که سیاه‌پوستان درباره این مساله می‌گویند، گوش کنم. اما چرا باید چنین کاری کنم؟ این مشکل آن‌ها نیست، مشکل من است. سیستم سفیدپوست در حق مردمان رنگین‌پوست قصور می‌کند. درست مثل لوله‌ای شکسته که باعث می‌شود خانه همسایه پایینی را آب ببرد. سیستم معیوب زندگی این مردم را به سیه روزی کشانده است اما درست کردن شرایط کار آنها نیست. آن‌ها نمی‌توانند این کار را انجام دهند زیرا بالانشینان آپارتمان به این ساکنان چنین اجازه‌ای نمی‌دهد.

در ادامه متن بنکسی آمده است: این مشکل سفیدپوستان است و اگر مردم سفیدپوست این مشکل را حل نکنند، کسی از پایین به طبقات بالا آمده و در را به روی آنان خواهد شکست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =