تبدیل پادگان ۰۶ به بوستان، در راستای همیاری با مدیریت شهری است

تهران- ایرنا- رییس بنیاد تعاون ارتش گفت: تبدیل پادگان ۰۶ جوادالائمه به بوستان بزرگ‌ ارتش در راستای همیاری‌های ارتش با مدیریت شهری و برای تامین منافع ملت است.

سرتیپ رضا خرم‌طوسی روز شنبه در مراسم کلنگ‌زنی تبدیل پادگان ۰۶ جوادالائمه به بوستان بزرگ ارتش اظهارداشت: تبدیل پادگان قلعه‌مرغی به بوستان ولایت و همچنین تبدیل اراضی وسیع چیتگر به مراکز خدماتی، تفریحی و مسکونی، گوشه‌ای از همیاری‌های ارتش با مدیریت شهری در گذشته بوده است.

رییس بنیاد تعاون ارتش ‌افزود: تبدیل پادگان ۰۶ جوادالائمه به بوستان بزرگ‌ ارتش در راستای همیاری‌های ارتش با مدیریت شهری و برای تامین منافع ملت است.

منافع ارتش از منافع ملت نیست

خرم‌طوسی با بیان اینکه منافع ارتش جدای از منافع ملت نیست، عنوان کرد: ارتش در هر جایی که حضور داشته است، خدمت، برکت، امنیت، رفاه و آسایش مردم را در دستور کار خود قرار داده است.

رییس بنیاد تعاون ارتش  «بوستان بزرگ ارتش» را جلوه‌ای دیگر از مردم یاری ارتش جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال حیات خود دانست و خاطرنشان کرد: ارتش همواره به عنوان یکی از ارکان قدرتمند نظامی کشورمان در عرصه‌های گوناگون خوش درخشیده است و نه تنها در عرصه دفاعی که دستاوردهای بی‌نظیری داشته، در عرصه‌های مردمیاری و کمک به آسایش و آرامش مردم نیز برگ‌های زرین بی‌شماری به دفتر قطور افتخارات خود افزوده است.

خرم طوسی تصریح کرد: این بار نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران در ادامه جلوه‌های مردم یاری خود و تحقق شعار "ارتش فدای ملت"، ۳۵ هکتار از اراضی خود را در محدوده پادگان ۰۶ پاسداران برای احداث «بوستان بزرگ ارتش» و در راستای ایجاد آرامش و آسایش مردم عزیز تهران هدیه کرد.

وی گفت: این بوستان بزرگ، ۳۵ هکتار و هم اندازه پارک ملت تهران است که در یک اقدام همدلانه، نوع‌دوستانه و خیرخواهانه برای احداث بوستان اهدا شده است.

رییس بنیاد تعاون ارتش ادامه داد: ارتش جمهوری اسلامی ایران پیشتر نیز حدود ۳۰۰ هکتار از زمین‌های خود در پادگان قلعه‌مرغی را برای احداث بوستان ولایت اختصاص داده بود که این بوستان با حضور مقام معظم رهبری در سال ۱۳۹۰ به بهره‌برداری رسید.

خرم‌طوسی گفت: پیش از این، پادگان ۰۶ مرکز آموزشی برای تربیت جوانان این مرز و بوم بود که پس از طی دوره آموزشی، ادامه خدمت خود را برای صیانت از مرزهای ایران اسلامی و دفاع از امنیت این آب و خاک در یگانهای نیروی زمینی ارتش ادامه می دادند.  

وی یادآور شد: هم‌اکنون مرکز آموزش درجه‌داری جوادالائمه ۰۶ در منطقه پرندک تهران به آموزش و تربیت این جوانان می‌پردازد.

مرکز آموزش درجه‌داری ۰۶ به عنوان اصلی‌ترین مرکز تربیت درجه‌دار در نیروی زمینی ارتش محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =