٤ خدمه نجات یافته کشتی بهبهان فردا به ایران باز می‌گردند

تهران - ایرنا - مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن اعلام خبر بازگشت ٤ خدمه نجات یافته شناور باری «بهبهان» که در آب‌های عراق غرق شده است، گفت: دولت ایران در حال رایزنی سیاسی با عراق برای کسب مجوز ورود شناورهای تجسس و نجات به آب های این کشور است.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، کاپیتان نادر پسنده در مورد شناور باری «بهبهان» که در آب‌های عراق غرق شده است،‌ بیان کرد: از صبح دیروز (جمعه) با وجود نامساعد بودن شرایط جوی، عملیات جست و جو و نجات توسط شناورهای عراقی در حال انجام است و این فعالیت کماکان ادامه دارد.

وی ادامه داد: همچنین برای تقویت عملیات تجسس و نجات در حال رایزنی سیاسی بین دولت ایران و عراق هستیم و همچنان جست و جوی مفقودین ادامه دارد.

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی با اشاره به اینکه ۴ خدمه نجات یافته شناور باری «بهبهان»، هم اکنون در کنسولگری ایران در بصره هستند، عنوان کرد: با توجه به اینکه امروز (شنبه) کشور عراق تعطیل است هماهنگی های لازم جهت انتقال این عزیزان توسط کنسولگری ایران در بصره انجام و فردا به گشور بازگردانده می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =