ساماندهی ورودی‌های شهر بروجرد ضروری است

بروجرد - ایرنا - نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: بهسازی و ساماندهی ورودی‌های این شهرستان به عنوان دروازه استان لرستان از سمت استان‌های همدان و مرکزی ضروری است.

فاطمه مقصودی روز شنبه در جریان بازدید مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان از جاده ورودی استان و شهر اشترینان اظهارداشت: احداث، ترمیم، تعریض و کیفیت‌بخشی راه‌ها در برنامه ششم توسعه آورده شده و اکنون در سالهای آخر این برنامه شهرستان بروجرد از این مهم محروم مانده است.

وی تصریح کرد: برخی مناطق و مسیرهای دسترسی در شهرستان بروجرد از کمترین خدمات محروم هستند و امیدوارم با همدلی و همکاری بین بخشی در جهت خدمات رسانی اقدام کنیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: نمایندگان استان و شهرستان برای دفاع از طرح‌های راهداری و خدمات‌رسانی حمایت می‌کنند و در این راه پشتیبان مدیران استانی و شهرستانی هستند.

وی اشترینان را شهر سرداران شهید و حافظان ولایت دانست و اظهار داشت: مردم این دیار لایق بهترین‌ها هستند و باید برای بهبود وضعیت معیشت و اقتصاد مردم تلاش کنیم.

معاون استاندار لرستان و فرماندار بروجرد ادامه داد: در مسیر بروجرد به همدان در محدوده اشترینان در مجموع ۳۰ کیلومتر مسیر رفت و برگشت وجود دارد.

عبدالرحیم رحیمی گفت: بهبود و بازسازی مسیر ورودی استان از سمت اشترینان یک مطالبه عمومی است که باید پیگیری و انجام شود.

وی افزود: ورودی‌های بروجرد از سمت شهرهای مختلف با ترافیک سنگین همراه است که باید ورودی‌های استان در شان مردم و بر اساس بار ترافیکی اصلاح شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان در حاشیه این بازدید اظهارداشت: در سال گذشته بیش از ۱۷ میلیارد تومان قرارداد پروژه آسفالت در مسیر خرم‌آباد - بروجرد اجرایی شده است.

 عباس شرفی افزود: در مسیر بروجرد به اراک هم پیمانکاران فعال هستند که براساس آمار موجود بیشترین قرارداد بهسازی و آسفالت در این شهرستان است.

 وی تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده شناسایی نقاط حادثه‌خیز در دستور کار قرار گرفته که ۲ نقطه در مسیر اصلی شناسایی شده و برخی نیز بهسازی شده است.

وی کمبود اعتبارات را از جمله مشکلات اصلی در این حوزه دانست و اظهار داشت: در مسیر بروجرد به همدان در محدوده اشترینان در مجموع ۳۰ کیلومتر مسیر رفت و برگشت وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =