تشدید نظارت ها بر رعایت پروتکل های بهداشتی و برخورد قاطع با متخلفان

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت : گشایش هایی که طبق تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا انجام می شود همراه با رعایت کامل دستورالعمل های مراقبتی است و از این پس نظارت های مداوم بر مراکز ارائه خدمات تشدید و با تخلفات به طور قاطع طبق قانون برخورد می شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری گیلان؛ ارسلان زارع روز شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا با یادآوری تلاش های شبانه روزی کادر پزشکی و درمانی استان برای مقابله با بیماری و قدردانی از آنان اظهار کرد: تلاشگران عرصه سلامت، فعالیت های چند ماهه سنگین و دشواری را پشت سر گذاشته اند و باید تعامل و همکاری با آنان استمرار یابد.

وی افزود: در کنار اهمیت رعایت اجرای دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی همه مردم، اطلاع رسانی شایسته و موثر بویژه استفاده از ظرفیت فضای مجازی در جلب مشارکت و همکاری بیشتر مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی امری ضروری است.

نماینده عالی دولت در گیلان اعمال موثر نظارت‌ها و مراقبت‌های مسئولان در اجرای دستورالعمل‌های مصوب را امری مهم خواند که کارگروه مربوطه باید همچنان نسبت به این امر اهتمام جدی داشته باشد.

 زارع با اشاره به حضور هموطنان در مناطق گردشگری استان طی هفته گذشته تاکید کرد : مردم بدانند چنانچه در هر بخشی هشدارها در خصوص ضرورت رعایت دستورالعمل ها و فاصله گذاری هوشمند اجتماعی جدی گرفته نشود، سلامت مردم مورد تهدید قرار می گیرد لذا باید نظارت ها به صورت مستمر ادامه یابد و درصورت بروز تخلف، برخورد قاطع قانونی اعمال شود.

وی اظهار کرد: باید به این باور برسیم که سبک زندگی خود را با کرونا سازگار کنیم زیرا به اذعان کارشناسان حوزه بهداشت تا کنون درمانی برای این بیماری کشف نشده و تنها راه مبارزه با آن رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پرهیز از ترددهای غیرضروری و استفاده از ماسک و دیگر ملزومات بهداشتی و به بیان بهتر رعایت دقیق بهداشت فردی و اجتماعی است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت: تجربه موفق گیلان در مهار نسبی بیماری، گویای همکاری آحاد مردم در رعایت قوانین و مقررات بهداشتی است و امروز نیز همچون گذشته باید موارد بهداشتی رعایت شود.

از اول تیرماه در مناطق زرد نمازجمعه برگزار می شود

وی با بیان اینکه بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا، بخش اعظم محدودیت های پیشین،  برداشته شده از جمله آنکه روز گذشته در ۲۱ شهر گیلان نماز جمعه اقامه شد؛ افزود: از ابتدای تیر ماه در تمامی مناطق زرد نیز همانند مناطق سفید، نماز جمعه برگزار می شود که با این وجود تأکید مداوم ما  رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی است زیرا این مهم به حفظ سلامت شهروندان، افزایش روحیه و توان کادر درمانی و دچار نشدن آنان به شرایط فرسایشی و نیز جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های اقتصادی ناشی از شیوع کرونا می انجامد.

زارع با اشاره به بازگشایی مهدهای کودک از ۲۴خردادماه با رعایت پروتکل های بهداشتی بر اساس تصمیم ستاد ملی مدیریت کرونا افزود: بر اساس مصوبات جلسه امروز این ستاد کلاس‌های آموزشی تابستانی از این تاریخ با در نظر داشتن توصیه های مراقبتی، بازگشایی و تورهای مسافرتی داخلی نیز با رعایت دستورالعمل‌ها از سرگرفته می شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان از برگزاری کنسرت ها و همچین بازگشایی سینماها با رعایت موازین بهداشتی و استفاده ۵۰ درصدی از ظرفیت های آنها از اول تیرماه خبر داد و گفت: بر اساس تصمیمات امروز ستاد ملی مدیریت کرونا محدودیت حضور مردم بر مزار متوفیان نیز برداشته شده و از این تاریخ، افراد می توانند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در این اماکن حضور یابند.

وی همچنین بر لزوم نظارت مستمر بر واحدها و اصناف مختلف در راستای رعایت پروتکل های بهداشتی و نیز بررسی شیوه عرضه اقلام بهداشتی تاکید کرد و افزود: واگذاری اختیارات لازم به معاونت غذا و دارو در خصوص چگونگی توزیع مواد ضدعفونی و ملزومات بهداشتی اقدامی مطلوب در برای مدیریت این بخش است.

استاندار گیلان به موضوع اخذ شهریه از دانش آموزان و دانشجویان و لزوم تناسب بین خدمات و وجه دریافتی اشاره کرد و گفت: در بسیاری از مراکز آموزش عالی بخشی از خدمات آموزشی در فضای مجازی به صورت مستمر انجام شده اما در خصوص آن دسته از خدمات که به اجرا نرسیده، باید بحث و بررسی های لازم صورت گیرد.

 گیلان جزو نخستین استان های درگیر در جریان شیوع کرونا بود.

 بر اساس آخرین آمار اعلامی وزارت بهداشت، درمان از مبتلایان قطعی کرونا در کشور تا روز شنبه ۱۷ خردادماه،  ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۸۲۰۹ نفر رسیده است.

 از دیروز(جمعه) تا امروز(شنبه) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۲۶۹ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵۲۷ مورد بستری شدند با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۲۵ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =