۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۵
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83812046
۰ نفر

برچسب‌ها

کامیون حامل چوب قاچاق در سقز متوقف شد

سنندج - ایرنا - رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز با بیان اینکه کامیون حامل چوب آلات قطع شده در روستای کسنزان این شهرستان متوقف شد، گفت: از این کامیون چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم چوب قاچاق کشف و ضبط شد.

سهراب احمدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی گزارشات مردمی مبنی بر قطع درختان خود رو در روستای کسنزان، نیروهای کشیک و گشت و مراقبت اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان به محل اعزام شدند.

وی با اشاره به اینکه ماموران خودروی حامل بار چوب قاچاق را در محل مشاهده و متوقف کردند، افزود: در این عملیات پس از اینکه خودرو حامل چوب آلات قطع شده با همکاری ماموران پاسگاه کسنزان متوقف شد راننده و خودرو برای تشکیل پرونده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری منتقل شدند.

احمدی با بیان اینکه قطع درختان عواقب زیان باری برای طبیعت و محیط زیست دارد و درختان قطع شده شامل بید، پده، صنوبر، زالزالک و گلابی بودند، بر برخورد با متخلفان چوب تاکید کرد و گفت: پس از تکمیل پرونده مراتب به مرجع قضایی برای اعمال قانون ارجاع داده می‌شود.

وی ضمن قدردانی از همکاری دهیار و همیاران طبیعت این منطقه از آنها خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و قاچاق چوب، مراتب را به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گزارش کنند تا با متجاوزین عرصه چوب برخورد قانونی انجام گیرد.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =