۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83811998
۵ نفر

برچسب‌ها

کودک آزار دیده مشهدی به پدرش تحویل داده شد

مشهد-ایرنا- معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی گفت: بنیامین، کودک مشهدی که توسط مادرش مورد آزار قرار می‌گرفت تحویل پدر شد.

غلامحسین حقدادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پس از بازداشت این مادر توسط پلیس و بر اساس تحقیقات پلیس و سایرگزارش‌های مرتبط با این پرونده، برای بهزیستی مسجل شد که او مادر واقعی این کودک است و تحت فشار، تهدید و ارعاب مجبور به آزار رساندن به فرزند خود شده است.

وی ادامه داد: از صبح امروز این کودک به صورت رسمی تحویل پدر شد و در نزد پدر خود نگهداری می‌شود و جای هیچ نگرانی از این بابت نیست.

معاون امور اجتماعی اداره کل بهزیستی استان خراسان رضوی درخصوص تصمیم مراجع قضایی در خصوص صلاحیت مادر و پدر برای نگهداری این کودک اظهارداشت: گزارش کارشناسی تهیه و تحویل مقامات قضایی شده و هم اکنون حکم دستگاه قضایی را برای تعیین سرپرستی نیاز داریم.

حقدادی افزود: اگر برای مرجع قضایی محرز شود که خانواده بنیامین صلاحیت نگهداری از او را ندارند وی را به مراکز نگهداری از کودکان بدسرپرست معرفی می‌کنیم که البته در خصوص این پرونده احتمال این اتفاق کم است زیرا مادر تحت فشار و اخاذی مجبور به چنین رفتاری شده است که البته باید محرز شود.

وی ادامه داد: تا کنون امکان انجام مصاحبه عمیق روانشناختی با مادر این کودک فراهم نشده است و کودک آزاردیده نیز به دلیل تنش‌هایی که به او وارد شده وضعیت شکننده‌ای دارد.

با رصد و پایش فضای سایبری و با توجه به تعداد بسیار گزارشهای مردمی مبنی بر پیگیری زودهنگام و برخورد با مسبب ایجاد تصاویر دلخراش و فیلم‌های کوتاه از کودک آزاری مادر جوان در فضای اینستاگرام، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوی روز گذشته با بررسی موضوع و تحقیقات فنی، موفق به شناسایی عامل کودک آزاری شده و با هماهنگی قضایی وی را دستگیر به همراه ادله دیجیتالی مربوطه به پلیس فتا انتقال دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =