استاندار یزد : بر اساس پژوهش‌ها معتادان بیشتر به کرونا مبتلا می‌شوند

یزد- ایرنا - استاندار یزد امروز(شنبه ) در توئیتی نوشت: در جلسه ستاد ملی پیشگیری از کرونا به استناد پژوهش انجام شده، برخی باورهای موجود در مورد این ویروس مورد چالش قرار گرفت و بر این اساس معتادان بیشتر از مردم عادی به این بیماری مبتلا می‌شوند.

محمدعلی طالبی افزود: بر اساس پژوهش های انجام شده  گرما تاثیری بر کاهش روند کرونا ندارد و با گذشت زمان لزوما ویروس ضعیف تر نمی شود ، ممکن است سخت تر هم بشود و باید  کرونا را  جدی بگیریم.

وی پیش از این در فضای مجازی، رعایت نکات بهداشتی را  از سوی مردم خواستار شد و نسبت به شیوع کرونا هشدار داد.

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد افراد متوفی به هشت هزار و ۱۳۴ تن رسید.

کیانوش جهانپور دیروز( جمعه ) افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۱۶ خرداد  بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی ۲ هزار و ۸۸۶ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹  شناسایی شدند که ۵۲۷ مورد مربوط به  افراد بستری و ۲ هزار و ۳۵۹ مورد هم  در تماس با مبتلایان بودند.

وی ادامه داد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۱۲۹ هزار و ۷۴۱ بیمار بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۵۷۳ نفر هم تحت مراقبت در بخش های آی. سی . یو قرار دارند.

به گفته وی  تاکنون یک میلیون و ۴۰ هزار و ۲۸۹ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در ایران انجام شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =