۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۶
کد خبرنگار: 1216
کد خبر: 83811930
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ کنیایی در جریان مقررات مقابله با کرونا به دست پلیس کشته شدند

تهران- ایرنا- تعدادی از شهروندان کنیا به علت نقض مقررات آمد و شد برای مقابله با ویروس کرونا توسط پلیس این کشور کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، از ۲۷ مارس تاکنون، ۱۵ تن از شهروندان کنیا به علت نقض مقررات منع آمد و شد مربوط به مقابله با شیوع ویروس کرونا توسط پلیس این کشور کشته شده اند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از "هیات نظارت بر پلیس"، این نهاد مستقل از زمان اعمال مقررات منع آمد و شد در مارس گذشته، ۸۷ شکایت از اقدامات پلیس کنیا دریافت کرده است.

این هیات مستقل همچنین اعلام کرده است که تحقیقات اولیه نشان می دهد کشته شدن ۱۵ شهروند این  کشور و نیز ۳۱ حادثه دیگر در زمان منع آمد وشد ناشی از رفتار پلیس کنیا بوده است.

شکایت شهروندان کنیایی از نیروهای پلیس شامل اقداماتی  نظیر اقدام به قتل، تیراندازی، آزار و اذیت، ضرب و شتم، سرقت  و رفتار غیرانسانی بوده است.

از سوی دیگر به گزارش منابع خبری، یک مامور پلیس به اتهام کشتن یک پسر ۱۳ساله که به هنگام اعمال مقررات منع آمد و شد در بالکن منزل مسکونی ایستاده بود، بازداشت شده است.

این گزارش همچنین حاکیست که اهالی برخی مناطق "نایروبی" پایتخت کنیا در اعتراض به رفتار ناشایست پلیس با شهروندان تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کردند.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =