احداث ۲ مدرسه خیرساز در شهرستان سامان آغاز شد

شهرکرد- ایرنا- عملیات اجرایی احداث ۲ مدرسه خیرساز در روستای گرمدره شهرستان سامان روز شنبه با حضور جمعی از مسئولان و خیران مدرسه‌ساز این شهرستان آغاز شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس چهارمحال و بختیاری در این آیین اظهار داشت:خیران احداث یک مدرسه سه کلاسه در مساحت ۲۰۰ مترمربع به صورت ۱۰۰ درصد را در روستا عهده‌دار شدند.

وی ادامه داد: طرح دیگر، مدرسه ۶ کلاسه به مساحت ۶۰۰ مترمربع زیربنا است که بخشی از اعتبار مورد نیاز احداث این مدرسه نیز از سوی خیران تامین شده است.

فرماندار سامان نیز در این آیین با قدردانی از همراهی و کمک خیران اظهار داشت: شهرستان سامان به واسطه کمک و همراهی خیران به شهرستان شاخص در مشارکت مردمی تبدیل شده است.

کمال اکبریان افزود: در حوزه بهداشت و درمان یکی از بزرگترین طرح‌ها خیری استان در قالب احداث کلینیک فوق‌تخصصی و تخصصی با ۱۰ میلیارد تومان در حال احداث است.

وی تصریح کرد: چندین طرح خیرساز در بخش بهداشت و درمان در شهرستان در حال احداث است و در روستاها و شهر سامان تقاضاهای مردمی برای مشارکت در احداث واحدهای بهداشت و درمان وجود دارد.

فرماندار سامان با اشاره به تنگناهای دولت در ایجاد طرح‌های جدید، خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین راه‌های احداث طرح‌های جدید، مشارکت خیران است که شهرستان سامان در این  حوزه عملکرد مطلوبی از خود نشان داده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک ۳۲۰ خیر مدرسه‌ساز در چهارمحال و بختیاری فعال هستند که با مشارکت آنها ۳۲۰ مدرسه در استان احداث شده است.

مرکز شهرستان سامان در ۲۰ کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =