برنامه‌های پساکرونایی تا پایان تابستان روی نهاد خانواده متمرکز شود

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت : دستگاه‌های اجرایی این استان موظف هستند تا پایان تابستان امسال نسبت به برنامه‌ریزی پساکرونا بر روی نهاد خانواده تمرکز کنند.

صدیقه ربیعی روز شنبه در دومین کمیته بانوان استان قزوین با موضوع بیماری کرونا افزود: افزایش تاب‌آوری خانواده‌ها مهم‌تر از جامعه است و لازم است که با رویکردهای تخصصی به توانمندی زنان و کودکان بپردازیم.

وی با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی کرد تا توجه به حوزه کودکان و زنان افزایش یابد، اظهار داشت: زنان به لحاظ نقش ویژه خود در خانواده می توانند با آموزش مناسب مفاهیم را به اعضای خانواده منتقل کنند و تجربه علمی ثابت کرده که بهترین گروه برای انتقال فرهنگ همین مادران هستند.

ربیعی تاکید کرد : نباید اقتصاد خانواده‌ها در پساکرونا مورد بی‌توجهی قرار گیرد و باید بازتوانی اقتصادی از سوی کمیته امداد و بهزیستی در دستور کار باشد تا به زنان سرپرست خانوار آسیبی وارد نشود.

این مسؤول بیان داشت: دستگاه‌های اجرایی به همان میزان که در دوران پساکرونا اسناد بالادستی را پیگری می‌کنند، باید تا قبل از فرارسیدن مهرماه به حوزه زنان و کودکان توجه ویژه‌ای داشته باشند.

ربیعی تصریح کرد: رفتارهایی که امروز در جامعه اتفاق می‌افتد کمی ریسک ابتلا به کرونا را افزایش داده و با توجه به شرایط زرد قزوین باید هشدارها را جدی گرفت، بر همین اساس نباید اجازه دهیم که در جامعه عادی پنداری رواج یابد و لازم است که حساسیت‌زایی با تمرکز روی زنان و خانواده پررنگ تر شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین در خصوص مباحث آموزش و پرورشی گفت: باید در کنار مسائل آموزشی به کودکان مسائل تربیتی و پرورشی را نیز دنبال کنیم و اجازه ندهیم کودکان از نکات اموزشی برای داشتن یک زندگی سالم مغفول بمانند.

ربیعی خاطرنشان کرد: افزایش آسیب‌های اجتماعی که از سوی بهزیستی در ایام کرونا اعلام شد، نشان می‌دهد که فرهنگ گفت و گو و گفتمان در خانواده‌ها ضعیف است و هنوز خیلی از خانواده‌ها نمی‌دانند در شرایط بحرانی چگونه کنار یکدیگر لحظات خوبی را فراهم ساخت.

وی یادآور شد: فراموش نکنیم که همین ایام شیوع بیماری کرونا  برخی از کودکان در خانواده‌ها به لحاظ تنش‌های بین اعضا و والدین بیشترین آسیب روحی و روانی را متحمل شدند که باید در راستای حفظ سلامت روانی انها و بازتوانی روحی و روانی خانواده‌ها اقدامات لازم را انجام داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =