۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۳۲
کد خبرنگار: 1462
کد خبر: 83811866
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت  ۱۲۰ تن قزل آلا در بندرکیاشهر

رشت-ایرنا-رییس اداره شیلات آستانه اشرفیه گفت: با اجرای طرح مزرعه پرورش ماهی در قفس دریایی ، ۱۲۰ تن ماهی قزل آلا در بخش بندرکیاشهر از توابع این شهرستان برداشت و به بازارهای مصرف عرضه شد.

حسن قاسمپور روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا ، با اشاره به اینکه پرورش این تعداد ماهی قزل آلا با رها سازی ۱۱۵ هزار قطعه بچه ماهی از دیماه سال گذشته آغاز شده افزود: این تعداد ماهی قزل آلا ( به وزن ۹۰۰ تا یکهزار و ۲۰۰ گرم ) از ۴ قفس پرورش ماهی به قطر و عمق هر قفس ۲۲ و ۱۰ متر و در طی چند روز اخیر برداشت شده است.

وی حجم هر قفس اجرای این طرح را ۳ هزار و ۷۰۰ مترمکعب اعلام و تصریح کرد: این طرح در منطقه انبارسر بخش بندرکیاشهر  و در فاصله ۵ کیلومتری از ساحل انجام شده ، ضمن آنکه عمق محل استقرار قفس ها نیز ۳۰ متر بوده است.

به گفته رییس شیلات آستانه اشرفیه ،  اجرای طرح پرورش ماهی در قفس دریایی این منطقه برای ۱۵ نفر اشتغال ایجاد کرده است.

قاسمپور بهره برداری بهینه از منابع آبی،تامین منابع پروتئینی دریایی ، ایجاد اشتغال و تولید را از اهداف اجرای این طرح عنوان و اضافه کرد : طرح پرورش ماهی در قفس دریایی بخش بندرکیاشهر با مشارکت بخش خصوصی و حمایت شیلات صورت گرفته است.
مزرعه پرورش ماهی در قفس دریایی محیطی محصور در داخل دریاست که آبزیان در آن طی مراحل مختلف و منظم تغذیه، پرورش و رشد یافته و پس از آن برداشت می شوند.

شهرستان آستانه اشرفیه با دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای ۱۰۵ روستا و حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.این شهرستان با ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر ، در شرق استان گیلان واقع شده است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =