نمایندگان در انتخاب روسای کمیسیون‌ها به اصل تخصص‌محوری توجه کنند

تهران-ایرنا- دبیرجبهه پیشرفت رفاه و عدالت با تاکید بر این که نمایندگان ملت برای حل مشکلات معیشتی برنامه ریزی دقیقی داشته باشند گفت: انتظار ملت این است که انتخاب روسای کمیسیون‌ها با اصل تخصص‌محوری همراه باشد تا نظارت موثرتری انجام شود.

«محمد جواد محمدی نوری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به روند بررسی اعتبارنامه‌ها از تحقق کارآمدی مجلس به عنوان انتظار عمومی ملت یاد کرد و ضمن اشاره به تلاش پیدا و پنهان برخی نمایندگان برای کسب‌کرسی ریاست کمیسیون‌ها با ابراز نگرانی از عملکرد مجالس قبل در این‌باره، گفت: چشم و دل مردم و امید آنان در شرایط ویژه و بحرانی کنونی زدودن تمام اشتباهات و خطاهای دوره قبل است.

دبیرکل جمعیت جوانان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه در مجالس قبل دیده شده که یک پزشک به عنوان ریس کمیسیون عمران انتخاب شده بود، گفت: این اقدامات و انتخاب‌های غلط و بی ثمر در حقیقت خیانت به ملت است. دلیلی ندارد فردی که تجربه و تخصص در موضوعی ندارد بی‌حساب وارد کمیسیون‌های تخصصی مجلس شود و این آفت موجب ناکارآمدی دستگاه‌ها می‌شود.

محمدی نوری با بیان این که اکنون ملت انتظار دارد انتخاب روسای کمیسیون‌ها براساس تخصص محوری انجام شود،گفت: نظارت مفید و موثر باعث تحول ساختاری در عملکرد وزارتخانه همسو خواهد شد.

وی با بیان این که شعار تغییر و تحول و با هدف تجلی امید به زندگی مجلس یازدهم شروع به کار کرد، گفت: امیدواریم که نمایندگان دوری از هرگونه لابی گری برای تصاحب کرسی‌های کمیسیون‌ها را مدنظر قرار دهند چرا که این را نه تنها به ضرر خودشان بلکه به زیان جامعه می‌شود.

محمدی نوری، انتخابات همراه با دقت لازم نمایندگان در برخی کمیسیون‌ها چون اقتصاد، امنیت ملی، عمران، انرژی، برنامه و بودجه و صنایع را مهمترین رویداد مجلس یازدهم از منظر قضاوت عمومی دانست و بر هم‌افزایی نمایندگان ملت برای تسریع در برنامه ریزی کوتاه مدت در جهت حل مشکلات معیشتی مردم تاکید کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =