۱۰میلیارد ریال برای اجرای طرح‌های راهسازی گیلانغرب اختصاص یافت

قصرشیرین- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلانغرب گفت: ۱۰ میلیارد ریال برای اجرای عملیات اجرایی چندین پروژه راهسازی و رفع نقاط حادثه خیز در این شهرستان اختصاص یافت.

عبدالستار فتاحی روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعریض محور گواور به اسلام آبادغرب، تعریض نقطه حادثه خیز گیلانغرب به سرپل ذهاب و زیرسازی محور افشار در انتهای حوزه استحفاظی شهرستان به سرپل ذهاب است.

وی اظهارداشت: تعریض محور گواور به اسلام آبادغرب در محدوده حوزه انجیرک  به طول ۱۰ متر شروع شده و پیمانکار تعریض نقطه حادثه خیز گیلانغرب به سرپل ذهاب در محدوده تنگه حاجیان نیز مشخص شده است.

رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلانغرب گفت: احداث زیرسازی محور افشارآباد در انتهای حوزه استحفاظی شهرستان به طرف سرپل ذهاب نیز به طول ۳۰۰ متر به اتمام رسیده و عملیات روکش آسفالت آن نیز تا پایان خردادماه انجام می شود.

فتاحی اضافه کرد: زیرسازی سه راه روستایی در دهستان های چله و حیدریه نیز به انجام رسیده که هزینه اجرای این طرح ها را ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

وی با اشاره اینکه سه دستگاه دوربین کنترل سرعت با هزینه ۱۵ میلیارد ریال در محورهای گیلانغرب به اسلامآبادغرب و همچنین گیلانغرب به قصرشیرین نصب شده اند که راه اندازی این دوربین ها مراحل نهایی را طی می کند و به زودی وارد مدار می شوند.

رییس راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلانغرب مجموع راه روستایی فاقد آسفالت شهرستان را ۱۵ کیلومتر اعلام کرد.

شهرستان گیلانغرب دومین شهرستان وسیع استان است که ۵۰۳ کیلومتر راه ارتباطی دارد که ۳۳۰ کیلومتر آن اصلی و مابقی فرعی است.

گیلانغرب در غرب کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.