احتمال موج دوم شیوع کرونا با رعایت نکردن موازین بهداشتی وجود دارد

اصفهان - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: رعایت نکردن دستورات بهداشتی احتمال طغیان موج دوم کرونا را در این استان افزایش داده است.

طاهره چنگیز روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه امروز در شرایط شکننده‌ای از جهت شیوع کرونا هستیم، اظهار کرد: این بیماری تمام نشده است و لازم است مردم دستورات بهداشتی را رعایت کنند.
وی تصریح کرد: استفاده از ماسک و رعایت فاصله فیزیکی و بهداشت دست مهمترین مواردی است که مردم لازم است رعایت کنند ولی استفاده از دستکش ضرورتی ندارد و برای بهداشت دست‌ها آنچه مهم است شست وشو یا ضدعفونی دست‌هاست.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه روی دیگر رعایت دستورالعمل‌های متوجه مدیران دولتی است، تاکید کرد: بهره گیری از خدمات غیر حضوری از طریق میز خدمت و فضای مجازی و کاستن از مراجعات حضوری افراد سهم مهمی در کاهش ابتلا دارد.
این مقام بهداشت و درمان  در استان اصفهان  اضافه کرد: افزون بر این نظارت بر اجرای دستورالعمل‌ها سهم بسزایی در کاهش ابتلا دارد و می تواند احتمال بازگشت پیک را کاهش دهد.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت آزمایش‌های مولکولی مراکز تشخیصی، ادامه داد: در زمان حاضر غربالگری‌ها در مراکز بهداشتی افزایش داشته و حدود ۳۰ درصد افراد آزمایش شده دارای نتیجه مثبت بوده‌اند.
چنگیزخاطر نشان کرد: البته مجموع بیماران بستری زیر ۴۰۰ نفر  است و این مساله نوید بخش این است که عمده بیماران افرادی بدون علامت یا با علائم کم هستند.
وی تاکید کرد: اگر همزمان با بازگشایی‌ها فاصله فیزیکی را رعایت نکنیم شانس ابتلای افراد پرخطر در تماس با افراد بدون علامت بیشتر خواهد شد.

ویروس کرونا از زمستان پارسال از کشور چین به دیگر کشورهای جهان سرایت کرد و ساختارهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جوامع را تحت تاثیر قرار داد.

 تاکنون ۱۶۷ هزار و ۱۵۶ نفر به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۶۳ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۸ هزار و ۱۳۴ نفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =