روستاهای بالای ۲۰ خانوار اردبیل از اینترنت پرسرعت بهره‌مند می‌شوند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با افتتاح اینترنت پرسرعت در ۵۳۰ روستای این استان تا پایان امسال تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

بهروز رزمی روز شنبه در نشستی با فرماندار خلخال افزود: پروژه هوشمندسازی مدارس روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان نیز از جمله پروژه‌های مهم این اداره کل در راستای ایجاد زیرساخت‌های آموزش از راه دور در مدارس برای استفاده در مواقع بحرانی همچون شیوع بیماری کرونا است.

وی اظهارداشت: این پروژه با تجهیز مدارس روستایی به شبکه فیبر نوری اجرا و در این راستا ۵۱ مدرسه روستایی و ۱۱۰ مدرسه شهری خلخال نیز هوشمند می‌شود.

او گفت: علاوه بر هوشمندسازی مدارس برای استفاده مناسب از شبکه‌های آموزشی داخلی وزارت آموزش و پرورش تمام مدارس استان از ۳۰ گیگابیت اینترنت رایگان ماهانه در راستای اجرای طرح هوشمندسازی بهره‌مند می‌شوند.

 مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل افزود: پروژه هوشمندسازی مدارس با توجه ویژه  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ۴۱۰ مدرسه روستایی بالای ۲۰ خانوار استان بصورت کامل اجرا شده و با تلاش مجموعه ICT و تعامل و همکاری اداره کل آموزش و پرورش تا پایان خردادماه سال جاری پروژه هوشمندسازی ۱۷۶ مدرسه با اینترنت پرسرعت ADSL  و ۴۴ مدرسه نیز با تکنولوژی نسل چهارم اپراتور ایرانسل به صورت WIFI به اتمام خواهد رسید.

او گفت: طرح هوشمندسازی مدارس روستایی این استان تا پایان نیمه اول امسال تکمیل شده و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در حال حاضر تمامی شهرها و روستاهای استان بصورت ۱۰۰ درصد تحت پوشش تلفن ثابت قرار دارند و تمامی شهرهای استان نیز از نسل سوم و چهارم تلفن همراه بهره‌مند هستند.

رزمی همچنین با اشاره به توسعه دسترسی به اینترنت پرسرعت در روستاهای استان بیان‌کرد: از یک‌هزار و ۶۰۰ روستای استان ۸۳۰ روستا در ۲ سال گذشته از اینترنت پرسرعت برخوردار شدند و با افتتاح اینترنت پرسرعت در ۵۳۰ روستا دیگر بزودی تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از این تسهیلات بهره‌مند خواهند شد.

وی به درحال اجرا بودن ۴۰ پروژه و سامانه تقویت تلفن همراه و اینترنت در مناطق روستایی خلخال اشاره کرد و افزود: برای تکمیل پروژه دولت الکترونیک امسال ۲۵ دستگاه ای‌تی‌ام روستایی در روستاهای استان راه‌اندازی می‌شود که چهار روستای خلخال نیز شامل این پروژه است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در خلخال در جهت اتصال روستاهای این شهرستان به شبکه فیبر نوری اجرا شده ، از اجرای پروژه توسعه فیبر نوری در این شهرستان به طول ۸۰ کیلومتر در سال جاری خبر داد.

فریدون بابایی ، فرماندار خلخال نیز در این نشست تلاش‌های انجام شده برای پوشش تلفن همراه و اینترنت مناطق کور این شهرستان از سوی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل را مناسب و مطلوب ارزیابی کرد.

او افزود: این اداره کل از جمله دستگاه‌های اجرایی استان است که به قول‌های داده شده به مردم منطقه عمل کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =