تهیه‌کنندگی همزمان ۲ مستند بلند سینمایی توسط یک منتقد سینما

تهران- ایرنا- منتقد سینما با تولید ۲ مستند «هشتادی‌ها» و «پرنده ها درخت را فراموش نمی کنند» تهیه‌کنندگی در سینما را تجربه کرد.

سعید الهی کارشناس سینما و رسانه، با ۲ مستند بلند با موضوعات اجتماعی و دفاع مقدس، تهیه کنندگی را در عرصه سینمای مستند تجربه می کند.

وی که از چندی پیش تهیه و تولید ۲ مستند بلند سینمایی را در تهران و استان گلستان آغاز کرده است، گفت: مستند هشتادی‌ها که با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و توسط امیرحسین خلیل زاده از مستندسازان جوان کشورمان کارگردانی می شود، در حال حاضر پژوهش خود را به اتمام رسانده و در مرحله نگارش است.

الهی افزود: نویسندگی این مستند را منوچهر اکبرلو مدرس دانشگاه و کارشناس حوزه آموزش و پرورش بر عهده گرفته است و انشالله ظرف روزهای آتی تصویربرداری آن آغاز خواهد شد.

وی که خود دارای تحصیلات تکمیلی در حوزه علوم ارتباطات اجتماعی است، محوریت کلی این مستند را بررسی روحیات و ناگفته های متولدین دهه هشتاد و تمایزات آنان با نسل های پیشین در عصر دیجیتال عنوان کرد.

الهی درباره دیگر مستند خود اظهار کرد: از نیمه دوم سال گذشته با حمایت بنیاد فرهنگی روایت فتح، تولید مستند سینمایی دیگری به کارگردانی فرود عوض پور را آغاز کرده ایم که در حال حاضر تدوین نهایی آن در حال انجام است.

وی یادآور شد: با توجه به موضوع بسیار خاصی که در طول روایت فیلم برای مخاطب رمزگشایی خواهد شد نام اولیه پرنده‌ها درخت را فراموش نمی کنند برای این مستند در نظر گرفته شده که احتمال تغییر آن وجود دارد.

این کارشناس سینما و رسانه درباره محتوای مستند مذکور گفت: نگاه جستجوگرانه دوربین در این فیلم، فعالیت های ۴۰ ساله یک گروه ۲۲ نفره انقلابی و بسیجی در شهرستان بندرگز را در قالبی متفاوت و البته غافلگیر کننده  به مخاطب معرفی می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =