حزب ندای ایرانیان نسبت به افزایش مبتلایان به کرونا هشدار داد

تهران- ایرنا- شورای سیاست‌گذاری حزب ندای ایرانیان آمار رو به رشد ابتلا به کرونا را نگران‌کننده عنوان و تاکید کرد که مسئولان و مردم باید در نظر بگیرند موج شیوع کرونا پایان نگرفته است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی حزب ندای ایرانیان، جلسه شورای سیاست‌گذاری این تشکل اصلاح‌طلب با طرح مباحثی چون «آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع»، «آخرین وضعیت بحران کرونا در ایران» و «حادثه شهرک فدک کرمانشاه» برگزار شد. در ابتدای این جلسه «صادق خرازی» دبیرکل حزب ندای ایرانیان با تسلیت سالگرد ارتحال بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، هدف قیام امام خمینی را درس‌آموزی، روشنگری، آگاهی ملت‌ها و بسط عدالت اجتماعی معرفی کردند.

در ادامه این جلسه کمیسیون محیط‌زیست حزب ندای ایرانیان به ارائه گزارش کاملی درخصوص آتش‌سوزی جنگل‌ها، مراتع و سایر مناطق طبیعی ایران پرداخت.

در این جلسه تصریح شد که اکوسیستم جنگلی به واسطه تأثیرات مهمی که بر حفظ اقلیم، جغرافیا، تاب‌آوری جوامع محلی، حفظ منابع آبی و نیز ممانعت از سیلاب‌های فصلی و ... خواهد داشت جزو ثروت‌های طبیعی محسوب می‌شود که متأسفانه قربانی مدیریت نادرست در حفاظت و نگهداری شده‌اند.

از آن جایی که تغییرات اقلیم و گرمای شدید پس از یک ترسالی منجر به افزایش احتمال آتش‌سوزی‌های گسترده در جنگل‌ها در اثر کوچک‌ترین اهمال سهوی یا عمدی می‌شود و در فقدان آموزش‌های لازم مردم در جوامع محلی و گردشگران، متأسفانه شاهد بروز آتش‌سوزی‌های گسترده و متعددی بوده‌ایم.

بررسی‌ها نشان می‌دهد، برنامه و استراتژی متمرکز و مشخصی برای مدیریت، مقابله و مهار به موقع آتش‌سوزی‌ها وجود ندارد و جنگل‌ها و مراتع در سایه بی‌برنامگی، بی‌توجهی، کمبود اعتبار و امکانات در حال نابودی هستند. آتش‌سوزی‌های اخیر بار دیگر ناهماهنگی و بی‌برنامگی در سازمانِ حفاظتِ محیط زیست و سازمانِ مدیریتِ بحرانِ کشور را نمایان کرد.

کمیسیون محیط‌زیست حزب ندای ایرانیان بر باز توزیع مسئولیت‌ها در مدیریت بحران آتش‌سوزی جنگل‌ها و مراتع و تخصیص اعتبار مورد نیاز تأکید و پیگیری آن را از مراجع مذکور در دستور کار دارد.

در ادامه، اعضای شورای سیاست‌گذاری ضمن بررسی آمار مبتلایان قطعی به کرونا ویروس در ایران تأکید داشتند آمار روند رو به رشد ابتلا به کرونا نگران‌کننده است و مسئولین و مردم باید در نظر بگیرند موج شیوع کرونا پایان نگرفته است. بی‌توجهی مردم و مسئولین، افزایش تماس‌های اجتماعی و تجمعات و عدم همکاری با وزارت بهداشت و کادر درمانی زنگ خطری برای اوج‌گیری مجدد کرونا است.

در پایان این جلسه، حادثه شهرک فدک کرمانشاه و ظلم و تبعیض نسبت به مرحوم «آسیه پناهی» مورد بحث و بررسی قرار گرفت. تخریب غیرمجاز آلونک آسیه پناهی با اسپری فلفل، برخورد خشن و ناجوانمردانه مأموران اجرائیات شهرداری کرمانشاه و جان باختن وی، اتفاق‌های دردناکی بود که انتظار می‌رود برخوردی قاطع با عاملان آن صورت گیرد و با برنامه‌ریزی مناسب از تکرار حوادث مشابه جلوگیری شود.

در این جلسه مطرح شد، امروز نیازمند بازنگری در استراتژی، برنامه و سیاست‌ها در ساماندهی حاشیه‌نشینی هستیم. با وجود تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت حاشیه‌نشینی در ایران؛ آمارها حاکی از شیوع و عمیق‌تر شدن حاشیه‌نشینی در ایران است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =