مروری بر مطبوعات ۱۷ خرداد شیراز

شیراز- ایرنا- روزنامه‌های شیراز در صفحه نخست روز شنبه خود به اطلاع‌رسانی برخی رخدادهای روز و تحولات مختلف سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پرداختند.

روزنامه‌های خبرجنوب، عصرمردم، سبحان، تماشا، طلوع، افسانه، نیم نگاه و شیرازنوین نشریات روزانه شهر شیراز هستند.
در ادامه، مروری بر عناوین تحلیل‌های این نشریات خواهیم داشت.

روزنامه عصر مردم سرمقاله‌ای تحت عنوان جهان پس از کرونا را به قلم محمد عسلی صاحب امتیاز و مدیر مسئول منتشر کرده است.
در این سرمقاله آمده است: آنچه امروز در آمریکا و کشورهای پیشرفته می‌گذرد نشانه‌ای از گسیختگی و به هم ریختگ سیستمی است که ملت‌ها را به اسارت داوطلبانه عادت داده و تولید و مصرف را هدف نهایی و غایی سرمایه‌داری قرار داده است. سیستمی که بر پایه قدرت مادی بنا شده و رفاه و آسایش را در پولدار شدن تبلیغ می‌کند.زنجیره این سیستم به گونه‌ای است که کوچکترین نقض یا نارسایی در هدف غایی تاثیر گذاشته برون دادها را در راستای درون دادها تعریف می‌کند.

روزنامه خبر جنوب نیز در ستون یادداشت روز خود مطلبی را تحت عنوان سوختن در روز جهانی به قلم محمد جلالی منتشر کرده و در آن به بررسی مسایل محیط زیست پرداخته است.
نویسنده در این یادداشت با اشاره به ۱۶ خرداد روز جهانی محیط زیست، سوختن حیوانات جنگل‌های زاگرس و حیوانات آن در آتش سوزی های اخیر را یادآور شده و غم‌انگیز خوانده است.

روزنامه تماشا نیز برای ستون یادداشت مهمان خود مطلبی تحت عنوان سیاهه جنایت آمریکا علیه بشریت در هیچ کتابی نمی‌گنجد را به قلم ناصر جوکار رییس سازمان بسیج فرهنگیان سپاه فجر استان برگزیده است.
نویسنده در این یادداشت با اشاره به حادثه اخیر کشته شدن جورج فلوید، به بررسی ریشه سیاست نژادپرستانه در آمریکا پرداخته است.

روزنامه شیراز نوین نیز در ستون سرمقاله خود مطلبی را تحت عنوان آبروی فارس به قلم فرزاد وثوقی منتشر کرده است.
نویسنده در این سرمقاله به مسایل و مشکلات استان فارس در زمینه ‌زیرساخت‌های مختلف و کاستی‌های این حوزه پرداخته  است.

روزنامه سبحان نیز ضمن انتخاب تیتر "مسکن بدون متولی به حال خود رها شده" به عنوان تیتر اصلی، در ستون دریچه خود مطلبی را تحت عنوان "سهم تکرارهای بی‌اثر" به قلم لیلا غضنفری منتشر کرده است.
نویسنده این مطلب نیز به بررسی مسایل محیط زیست فارس و آتش‌سوزی‌های اخیر که دامن برخی نقاط این استان را گرفت اشاره کرد.

روزنامه افسانه نیز مطلبی به قلم حمید مقدس فرد تحت عنوان "فقر نامرئی" در ستون روزن خود منتشر کرده است.  
نویسنده در این مطلب شیوع ویروس کرونا را فرصت مناسبی برای بازنگری در وضع کیفی و سطح کارآمدی آموزش در کلاس به ویژه در مورد درس‌هایی مانند ریاضی، فیزیک ادبیات دانسته است.

روزنامه طلوع نیز در ستون یادداشت روز خود به مسایل و مشکلات مرتبط با چک و پرونده‌های قضایی که در این زمینه تشکیل شده پرداخته است.
نویسنده در این یادداشت آورده است: با این اوضاع و احوال، ستاد دیه کشور و خیران هرچه تلاش کنند تا به بند کشیده شده‌های چک را رهایی دهند، باز همچنان روند افزایش زندانی‌های مسایل مالی در این زمینه را شاهد بوده و خواهیم بود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 9 =