‍ رونمایی از نخستین موزه سه بعدی حیات وحش در سیستان و بلوچستان

زاهدان- ایرنا- مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: نخستین موزه سه بعدی به منظور نمایش گذاشتن طبیعت و حیات وحش این استان به مناسبت هفته محیط زیست راه‌اندازی شد.

وحید پورمردان روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم فاصله گذاری فیزیکی و از سویی اهمیت شناخت محیط زیست و استمرار رابطه محیط زیست با اقشار مختلف مردم و جوامع هدف از قبیل دانش آموزان و علاقمندان، نخستین موزه سه بعدی طبیعت و حیات وحش استان در هفت نسخه متفاوت و متنوع تهیه و در اختیار دوستداران محیط زیست قرار گرفت.

وی افزود: لزوم شناساندن محیط زیست و اهمیت گونه‌های حیات وحش در زندگی امروزهِ بشر بر کسی پوشیده نیست و تاثیر هر فعالیت بر حیات گونه‌های جانوری و انعکاس آن بر زندگی جامعه شهری و روستایی کاملا روشن بوده و این نیاز مستلزم آن است تا محیط زیست استان، شناختی همیشگی و همراه با تنوع و متناسب با امکان روز را در اختیار کاربران قرار دهد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: موزه‌های سه بعدی حیات وحش و طبیعت استان در فضایی شبیه سازی شده و سه بعدی بصورت قدم زدن در فضای موزه برای مشاهده تصاویر گونه‌های جانوری و طبیعت سیستان و بلوچستان است و خلق فضایی متفاوت می‌تواند در هر زمان و مکانی اطلاعات و تصاویر جالب محیط زیستی و دانش محیط زیست را به کاربران انتقال دهد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =