برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان پایه دوازدهم لرستان

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: امتحانات پایه دوازدهم لرستان در ۱۶۸ حوزه امتحانی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.

علیرضا نخعی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این امتحانات همزمان با سراسر کشور از امروز  هفدهم خردادماه به‌صورت حضوری در استان لرستان آغاز شد ه است.

وی با بیان اینکه در امتحانات نهایی پایه دوازدهم متوسطه در استان لرستان حدود ۱۸ هزار و ۷۵۲ داوطلب در ۱۶۸ حوزه برای برگزاری آزمون حضور پیدا کردند افزود: تمام تلاش و جدیت برنامه‌ریزی ما تضمین سلامت دانش‌آموزان است که در همین راستا اقداماتی جهت کاهش تراکم در حوزه های برگزاری آزمون انجام می‌شود.

وی عنوان کرد: در حوزه‌های برگزاری آزمون جهت رعایت فاصله اجتماعی، دانش‌آموزان به ۲ گروه روزهای زوج و فرد تقسیم شده و تعداد حوزه‌ها به ۲ برابر افزایش پیدا می‌کنند که به‌طور میانگین در هر حوزه ۵۳ دانش‌آموز حضور دارند.

نخعی بیان کرد: در شهرستان‌های لرستان با توجه به تراکم بالای دانش‌آموزان، بیشتر از سالن‌های ورزشی جهت برگزاری آزمون‌ها استفاده شده است.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان گفت: در تمامی حوزه‌های آزمون ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده به‌ اندازه کافی وجود دارد و هم‌چنین ضدعفونی محل آزمون‌ها قبل و بعد از حضور دانش‌آموزان با نظارت دانشگاه علوم‌پزشکی انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: در برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان علاوه ‌بر حضور نمایندگانی از علوم ‌پزشکی در مراکز آزمون، بسیج و هلال‌احمر نیز پای کار هستند که بتوانیم سلامت دانش‌آموزان را تضمین کنیم.
مدیرکل آموزش‌ و پرورش لرستان اضافه کرد: از والدین تقاضا داریم دانش‌آموزانی که علائمی از بیماری دارند را به مسوول حوزه‌های برگزاری آزمون یا مدرسه اطلاع بدهند که در همین راستا برای دانش‌آموزان احتمالی با علائم بیماری اتاق ایزوله پیش‌بینی شده ‌است.
نخعی اظهار داشت:  در تمامی حوزه‌های برگزاری آزمون، فاصله‌گذاری اجتماعی حداقل ۲ متر و پروتکل‌های بهداشتی رعایت ‌شده، از والدین تقاضا می شود در ورودی محل‌های برگزاری آزمون ازدحام نشود و از توقف در خیابان‌های منتهی به محل برگزاری آزمون خودداری کنند.

وی ادامه داد: امتحانات رشته تجربی با ۱۰ و رشته های ریاضی و انسانی با ۱۱ درس برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =