صنوف آسیب دیده قزوین برای دریافت تسهیلات معرفی شدند

قزوین – ایرنا – رییس اتاق اصناف شهرستان قزوین گفت: بسیاری از مشاغل و اصناف قزوین به دلیل شیوع ویروس کرونا آسیب جدی دیده بودند که برای دریافت تسهیلات حمایتی به دستگاه‌ مربوط معرفی شدند.

محمد فرج زاده‌ها روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بسیاری از اصناف استان از ابتدای شیوع کرونا همکاری بسیار خوبی با ستاد مقابله با کرونا داشتند و به صورت خودجوش برای تطعیلی مشاغل و مراکز کسب و کار خود اقدام کردند.

وی اضافه کرد: با توجه به همکاری خوب اصناف قزوین در قطع زنجیره انتقال کرونا کلیه صاحبان واحدهای کسب و کار صنفی آسیب دیده از بیماری کرونا که دارای لیست بیمه کارفرمایی یا خویش فرما بودند، می‌توانستند با مراجعه به سامانه کارا به نشانی https://kara.mcls.gov.ir نسبت به ثبت نام دریافت تسهیلات اقدام نمایند.

این مسوول گفت: تاکنون تعداد قابل توجهی از اصناف واجد شرایط استان برای دریافت تسهیلات حمایتی ثبت نام کرده و به دستگاه‌های مربوط معرفی شده‌اند و منتظر اعلام دستگاه‌های اجرایی استان برای انجام مراحل بعدی دریافت این تسهیلات هستند.

وی با اشاره به افزایش مجدد شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان، افزود: اتاق اصناف استان تابع تصمیمات و دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا است و همکاری لازم را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خواهد داشت.

رییس اتاق اصناف مرکز استان قزوین گفت: امیدواریم مسوولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان نیز با توجه به همکاری بسیار خوب اصناف در کنترل و مهار کرونا وضعیت اقتصادی آنها را درک کرده و با تخصیص تسهیلات ویژه گام جدی برای حمایت از اصناف استان بردارند.

استان قزوین ۱۰۱ اتحادیه و حدود ۳۸ هزار و ۵۰۰ واحد صنفی و شهرستان قزوین ۴۸ اتحادیه و ۱۹ هزار واحد صنفی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha