آتش‌سوزی عرصه‌های سبز و مراتع اراک ۲ برابر افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک گفت: آتش‌سوزی عرصه‌های سبز، مراتع و کشت‌زارهای اراک و اطراف این شهر امسال در مقایسه با مدت مشابه قبل آن ۲ برابر افزایش یافته است.

«مسعود آقازیارتی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در این مدت ۲۰۰ عملیات اطفای حریق از سوی ماموران آتش‌نشان اراک انجام شده که این آمار در مدت مشابه سال قبل، ۱۰۰ فقره بوده است.

وی بیان کرد: بیشترین سطح آتش‌سوزی از ابتدای خردادماه جاری رخ داده  و افزایش ۲ برابری آتش‌سوزی در فضای سبز، مراتع و باغات نگران کننده است و باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اراک ادامه داد: بسیاری از موارد آتش‌سوزی امسال به‌دلیل بی‌توجهی و رعایت نشدن نکات ایمنی از سوی مردم نظیر  انداختن یک ته سیگار در یک فضای طبیعی خشک و یا خاموش نکردن آتش‌هایی که از سوی عوامل انسانی در طبیعت برافروخته، رخ می‌دهد.

آقازیارتی اظهار داشت: شمار زیادی از آتش‌سوزی‌ها  به‌دلیل باور غلط برخی از کشاورزان در راستای آتش زدن محل کشت‌زارهای خود به بهانه کشت بهتر در سال جدید ایجاد شده است.

وی عنوان کرد: بر اساس نظر کارشناسان منابع طبیعی، آتش‌زدن محل کشت‌زارها موجب فرسایش خاک و از بین رفتن موجودات زنده در خاک می‌شود و این امر نه تنها کشت جدید را بهتر نمی‌کند بلکه مشکلات زیادی را در بحث نوع خاک ایجاد می‌کند و کشاورزان باید به این مهم توجه ویژه داشته باشند. 

 ۱۱ ایستگاه آتش نشانی در اراک فعال است که ۱۸۰ نفر در آن‌ها مشغول به فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =