۱۷ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۵۶
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 83811649
۰ نفر

برچسب‌ها

امتحانات نهایی دانش‌آموزان خراسان رضوی آغاز شد

مشهد- ایرنا- رییس اداره سنجش اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه‌های دوازدهم، سوم متوسطه و پیش دانشگاهی از روز شنبه در سراسر استان آغاز شد.

حسین فاطمی نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این امتحانات با تمهیدات لازم بهداشتی و اجرای پروتکل‌های ابلاغی در حوزه‌های امتحانی برگزار شده است.

وی ادامه داد: استفاده از ماسک و دستکش برای دانش‌آموزان و عوامل اجرایی حوزه‌های امتحانی الزامی است.

رییس اداره سنجش اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: امتحانات پایه نهم نیز به دلیل هدایت تحصیلی دانش‌آموزان به صورت حضوری و با محوریت مدرسه برگزار می‌شود، با این تفاوت که این امتحانات سال گذشته به شکل هماهنگ استانی برگزار شد اما امسال با محوریت مدرسه و معلم انجام می‌شود.

وی افزود: در سایر پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم امتحانات خرداد ماه به شیوه­ غیرحضوری برگزار خواهد شد.

فاطمی نژاد ادامه داد: امتحانات در مدارس آموزش از راه دور، بزرگسالان، تغییر رشته و میان پایه نیز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

وی گفت: در شاخه فنی و حرفه‌ای و کار و دانش تکمیل فرآیند آموزش و ارزشیابی در دروس شایستگی فنی و استانداردهای مهارتی تا ۱۵ مرداد ماه به صورت تراکمی و حضوری پس از تصویب شورای مدارس و با هماهنگی ادارات آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

رییس اداره سنجش اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: در پایه‌های داخلی محوریت کار با معلم و شورای مدرسه است. 

وی ادامه داد: نتایج امتحانات سایر پایه‌­های تحصیلی شامل دوره ابتدایی، پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم باید تا پایان خرداد ماه توسط معلمان مربوطه به مدیر مدرسه تحویل شود تا در اسرع وقت به اطلاع اولیا برسد.

استان خراسان رضوی دارای بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha