نماینده مجلس: برخورد با متخلفان شورا و شهرداری تبریز ضروری است

تبریز-ایرنا- نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی گفت: برخورد با متخلفان شورای شهر و شهرداری تبریز از سوی دستگاه قضائی مطالبه عمومی و لازم و ضروری است.

احمد علیرضابیگی روز شنبه در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی به ‌طور شفاف باید با فساد برخورد کند، افزود: بر همین اساس انتظار از دادگستری آذربایچان شرقی این است تا به ‌طور شفاف و روشن با دستگیری‌های اخیر در مجموعه شهرداری و شورای شهر تبریز برخورد قاطع کند.

وی اظهار داشت: شاید از ترکیب افرادی که اخیرا" توسط دستگاه قضائی دستگیر شده‎اند، چنین به نظر برسد که موضوع مربوط به اتفاقاتی است که در شورای دوره چهارم رخ داده و در آن مقطع نیز بسیار برای استان مسئله‌ساز شد که باید به سرعت رسیدگی شود.

علیرضابیگی ادامه داد: در دوره قبلی شورای اسلامی شهر تبریز به ‌خاطر همین مسائل به وزیر کشور تذکر و کارت زرد توسط نمایندگان مجلس دهم داده شد و مجلس شورای اسلامی نیز پذیرفت که وزارت کشور در این ارتباط دچار تعلل و سهل‎انگاری شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر نمی‌توان در ارتباط با نفی یا اثبات ارتباط افراد دستگیر شده با مسائل شورای چهارم اظهار نظر قطعی کرد.

علیرضابیگی گفت: با توجه به شرایط موجود انتظار از دستگاه قضا این است که همچون گذشته به ‌طور شفاف با این مسائل برخورد کند و با آگاهی‌بخشی مضاعف موجب امیدواری و دلگرمی مردم را فراهم کند.

اواخر هفته گذشته شهرام دبیری، رئیس شورای شهر تبریز و تعدادی از شهرداران مناطق و مدیران شهرداری تبریز در ادامه رسیدگی به پرونده فساد در شهرداری تبریز توسط سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه عاشورا بازداشت شد.

این اقدام با هماهنگی مقام قضائی و پس از دستگیری چندتن از شهرداران مناطق و مدیران ارشد و میانی شهرداری تبریز طی چندروز اخیر انجام شده است.

صادق نجفی، شهردار سابق تبریز نیز چندی پیش در این راستا توسط اطلاعات سپاه دستگیر شده بود که با وثیقه سنگین آزاد شد و پرونده در مراحل رسیدگی است.

با این دستگیری، پرونده جاری را می توان در ادامه برملا شدن فساد در مدیریت شهری با دستگیری و محکومیت چندتن از همکاران وی در دور قبلی شورای شهر و مدیران وقت شهرداری به جرم فساد و ارتشاء دانست.

در دوره چهارم شورای شهر تبریز نیز چهار تن از اعضا به اتهام اختلاس و مسایل مالی دستگیر شدند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =