اتحادیه پارلمان عربی: اسراییل در صدد اشغال باقیمانده فلسطین است

تهران - ایرنا - « عاطف الطراونه» مدیر «اتحادیه پارلمان عربی» و رئیس مجلس نمایندگان اردن، نسبت به طرح‌های مشکوک رژیم صهیونیستی جهت اشغال باقیمانده سرزمینهای فلسطین هشدار داد.

به گزارش امروز (شنبه) خبرگزاری رسمی اردن «پترا»، الطراونه گفت: تمام جهان کاملا ماهیت طرح‌های جاری مشکوک اسراییل جهت اشغال باقیمانده سرزمینهای فلسطینی را درک می‌کند.

وی به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد شکست کشورهای عرب از اسراییل در جنگ شش روزه سال ۱۹۶۷ ، با صدور بیانیه‌ای به نمایندگی از سوی اتحادیه پارلمانی عربی، افزود: رژیم اشغالگر اسراییل همچنان به اقدامات نژادپرستانه ، جنایتکارانه و تروریستی در زشت‌ترین چهره خود علیه ملت فلسطین افتخار می‌کند . هم‌اکنون با توجه به یکجانبه‌گرایی آمریکا، هیچ مشروعیتی برای قوانین و قعطنامه‌های بین‌المللی در جهان، نمی‌توان یافت.

رئیس پارلمان اردن خاطرنشان کرد: اتحادیه پارلمان عربی کاملا آگاه است که هدف از طرح‌های مشکوک اسراییل و آمریکا ریشه‌کن کردن کامل پایداری و ایستادگی ملت فلسطین و توانایی امت مسلمان جهت مقابله با طرح‌های استعماری و اهداف دراز مدت آنها است.

وی ابراز داشت: اسراییل و آمریکا با اتخاذ اقدامات پی در پی می‌خواهند نمادهای عربی، فلسطین را از بین ببرند و آنها را یهودی‌سازی کنند و با مشروعیت بخشیدن به الحاق کرانه باختری و دشت اردن و شمال «دریای میت» و بلندیهای جولان و افزایش شهرک‌های استعماری می‌خواهند به زخم پدیدار شده در پیکر جهان عرب و اسلام عمق بیشتری ببخشند. این در حالی است که وضعیت اقتصادی و بهداشتی جهان با توجه به شیوع «ویروس کرونا» رو به وخامت گذاشته است.

بیانیه اتحادیه پارلمان عربی از تمامی قدرت‌های جهان خواست تا برای پایان دادن به منازعه اعراب و اسراییل به گزینه شکل‌گیری دو کشور مستقل پایبند و متعهد بمانند .

مدیر اتحادیه پارلمان عربی تاکید کرد: مقاومت بهترین واکنش در برابر قلدرمآبی اشغالگران به شمار می‌رود و بازپس‌گیری حقوق کامل فلسطینیان و در راس آنها حق بازگشت پناهجویان فلسطینی و پرداخت غرامت به فلسطینیان است تا آنها بتوانند آزادانه سرنوشت‌شان را انتخاب کنند و کشور مستقل فلسطینی در قلمرو مرزهای چهارم ژوئن سال ۱۹۶۷ به پایتختی «بیت‌ المقدس» تشکیل شود.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =