کرمانشاهی‌ها ۲۰ رتبه برتر مهرواره کشوری نیایش را کسب کردند

کرمانشاه - ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه با بیان اینکه از سوی هیات داوران اسامی برگزیدگان ششمین مهرواره کشوری نیایش اعلام شد، گفت: ۲۰ نفر از کرمانشاه در بین برگزیدگان و اسامی ۱۳ نفر نیز در میان افراد شایسته تقدیر قرار دارند.

«مهناز فتاحی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه هفت هزار اثر به مهرواره ملی نیایش ارسال شده بود، افزود: در مجموع در این رویداد فرهنگی، هنری و ادبی در کل کشور ۱۴۵ نفر برگزیده اصلی و ۱۱۸ نفر نیز شایسته تقدیر شدند.

وی گفت: با اعلام فراخوان مهرواره نیایش، استقبال بی‌سابقه‌ای از سوی شرکت‌کنندگان از بخش‌های مختلف آن صورت گرفت و آثار رسیده به این جشنواره نیز، پس از دسته‌بندی و انجام داوری اولیه، از سوی داوران در بخش‌های مختلف ارزیابی شد.

وی اظهار داشت: دبیرخانه ششمین مهرواره نیایش، علت تعویق اعلام اسامی برگزیدگان این مهرواره را مشکلات ناشی از شیوع بیماری کرونا ویروس عنوان کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری استان کرمانشاه در ادامه گفت: ششمین مهرواره «نیایش» با هدف پرورش حس دینی، ایجاد حس انس و الفت کودکان و نوجوانان با خداوند و همچنین نشانه‌های آفرینش در گستره کشوری برگزار شد.

فتاحی با بیان اینکه این مهرواره در بخش‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی و برای مخاطبین هشت تا ۱۸ سال و همچنین، ویژه مربیان کانون پرورش فکری برگزار شد، افزود: در بخش فرهنگی این مهرواره؛ تحقیق و پژوهش، کتابسازی، کاردستی، نشریه دیواری و... به عنوان موضوع آثار ارسالی اعلام شده بود.

وی اظهار داشت: همچنین، نقاشی، خوش نویسی، عکاسی، سفال، پویانمایی، فیلم کوتاه از عناوین اعلام شده در بخش هنری از سوی دبیرخانه این مهرواره بودند.

او گفت: در بخش ادبی نیز شعر، داستان، نثر ادبی به عنوان موضوع های پیشنهادی اعلام شده‌ بود و بر همین اساس، اسامی برگزیدگان ششمین مهرواره کشوری نیایش در بخش ادبی، بخش هنری، بخش فرهنگی اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: اختتامیه این مهرواره نیز به زودی، در صورت مساعدبودن شرایط ناشی از بیماری کروناویروس، به صورت حضوری و در غیر این صورت، به طور غیرحضوری برگزار و جوایز برگزیدگان به نشانی آنها ارسال خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کرمانشاه حدود۴۰هزار عضو در ۴۳ مرکز ثابت و سیار کانون در استان دارد.

بیش از ۳۰ درصد جمعیت ۲ میلیونی نفری استان کرمانشاه زیر ۱۸ سال سن دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =