دانشگاه علامه به شهروندان برای مقابله با کرونا آموزش می‌دهد

تهران-ایرنا- موافقت‌نامه همکاری کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبایی با سازمان بهداشت جهانی با هدف آگاه سازی افکارعمومی و آموزش به شهروندان برای مقابله با کرونا امضا شد.

به گزارش روز شنبه دانشگاه علامه طباطبایی، بر اساس موافقت نامه مابین کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو با سازمان جهانی بهداشت که هدف آگاه سازی افکارعمومی و آموزش به شهروندان برای مقابله با کرونا را دنبال می کند، این مرکز مکلف شد در حوزه سنجش افکارعمومی و تولید محتوای رسانه ای در قالب ویدئوی کوتاه، موشن گرافی، انیمیشن و اینفوگرافی فعالیت کند.

کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو در دانشگاه علامه طباطبایی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال ۱۳۹۸ با تشکیل تیمی داوطلب از متخصصان حوزه رسانه، پزشکان و دیگر علاقه مندان تولید محتوای علمی عمومی برای مقابله با همه گیری کرونا را آغاز کرده است.

سازمان جهانی بهداشت پس از ارزیابی فعالیت های صورت گرفته، تصمیم به پشتیبانی مالی و معنوی از این فعالیت داوطلبانه گرفته است. در حال حاضر گروهی متشکل از پژوهشگران، مترجمان و تولیدکنندگان محتوای تصویری در این گروه فعالیت می کنند.

همچنین، مرکز مشاوره سلامت مهاجر که از سوی انجمن نخبگان افغانستانی و با پشتیبانی دانشگاه علامه طباطبائی در خرداد ١٣٩٨ راه اندازی شده نیز با این کرسی در اجرای این پروژه که مخاطب آن فارسی زبانان در کشور منطقه هستند، همکاری می کند.

علاقه مندان، برای دسترسی به محتوای تولید شده کرسی ارتباطات علم و فناوری یونسکو می توانند به پیج اینستاگرام کرسی به آدرس https://instagram.com/health_comm_committee?igshid=۵avqiq۸oiazh  مراجعه کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =