عملیات روکش آسفالت در ۱۲  کیلومتر از جاده‌های استان مرکزی  انجام شد

اراک - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی گفت: عملیات روکش آسفالت به منظور افزایش ایمنی و جلوگیری از بروز حوادث، امسال در۱۲ کیلومتر از جاده‌های پر تردد استان انجام شد.

«علی زندی‌فر» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: روکش آسفالت چهار کیلومتر از جاده خمین- الیگودرز به عرض ۶ و نیم متر و ضخامت ۶ سانتی متر، یک کیلومتر جاده آبگرم- محلات به عرض ۶ و هشت دهم متر و ضخامت چهار سانتی متر در این مدت از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی انجام شد.

وی ادامه داد: چهار کیلومتر از جاده محلات- دلیجان به عرض هشت و چهار متر و ضخامت هفت سانتی‌متر و سه کیلومتر از جاده رباط مراد به عرض هفت متر و ضخامت سه سانتی‌متر برای افزایش ایمنی این جاده‌ها روکش آسفالت انجام شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان مرکزی خاطرنشان کرد: لکه گیری ۱۳ هزار متر مربع از جاده اراک - توره با ضخامت ۱۰ سانتی‌متر، ۱۲ هزار متر مربع از جاده اراک - راهجرد با ضخامت ۱۰ سانتی‌متر و ۱۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع از کمربندی دلیجان با ضخامت هشت سانتی‌متر از دیگر اقدامات این اداره کل در سال جاری است.

زندی‌فر افزود: ۲ هزار و ۵۰۰ تن آسفالت برای لکه گیری‌های اضطراری و چاله‌گیری پراکنده در راستای اهداف پدافند غیر عامل، «طرح ملی اقدام سریع» و اجرای روکش آسفالت اضطراری در جاده‌های استان مرکزی پخش شد.

۶ هزار و ۴۰۰ کیلومتر انواع آزاد راه، راه اصلی و راه روستایی در استان مرکزی وجود دارد که چهار هزار کیلومتر آن را راه های روستایی تشکیل داده است.
روزانه حدود ۴۹۰ هزار وسیله نقلیه از مسیرهای جاده ای استان مرکزی تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =